Rusza akcja „Pierwszy dzwonek"

Rusza akcja „Pierwszy dzwonek"
Fot. Pixabay

Trwają pełne przygotowania do powrotu do szkół w trybie stacjonarnym mimo trwającej jeszcze pandemii koronawirusa . W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 Miejskie Centrum Wolontariatu tradycyjnie organizuje akcję „Pierwszy dzwonek”.

Bez względu na to jaka będzie forma nauczania, czy będzie ono całkowicie stacjonarne, czy będzie musiało odbywać się zdalnie, Miejskiego Centrum Wolontariatu rozpoczyna zbieranie artykułów szkolnych, które przydadzą się nie tylko na początku, ale również i w ciągu całego roku.

– W zeszłym roku mimo trudnego czasu pandemii, obostrzeń, akcja „Pierwszy dzwonek” zakończyła się wspaniale, zaskoczyła nas ilość placówek, osób indywidualnych, które włączyły się w zbiórkę. Mamy nadzieję, że i tym razem, w tym wyjątkowo trudnym dla nas wszystkich czasie możemy liczyć na siłę waszej pomocy – mówi Natalia Sadowska z Miejskiego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Dary zbierane będą dla następujących placówek:

– Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi w Elblągu;
– Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku;
– Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Lepszy Rozwój” w Zielonce Pasłęckiej;
– Socjalizacyjna Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Elblągu;

Organizatorzy zachęcają wszystkich chętnych do włączenia się do akcji. Zbierane są nowe, nieużywane rzeczy. Najpotrzebniejsze będą:
– zeszyty wszystkie rodzaje,
– kredki, pisaki, ołówki, pióra, długopisy
– bloki rysunkowe, techniczne, kolorowe, wycinanki, koszulki
– artykuły plastyczne, farbki, pastele
– gumki, temperówki, papier xero,
– plecaki, tornistry, piórniki, teczki
oraz wszelkie inne artykuły szkolne…

Dodatkowo dla DPS na Kasprzaka zbierane są artykuły spożywcze (makarony, kasze, ryże, cukier, olej, obiadki dla dzieci w słoiczkach, itp.) a także środki czystości (proszki do prania, płyny do prania/płukania, mydło, płyny do czyszczenia powierzchni, chusteczki nawilżane).

Akcja związana ze zbiórką artykułów szkolnych potrwa do 17 września 2021  r.

W razie jakichkolwiek pytań należy kontaktować się z organizatorami pod nr telefonu: 55 235 18 85, bądź e-mailowo: wolontariat@centrumelblag.pl.

Zebrane artykuły można przynosić do naszego biura znajdującego się przy ul. Związku Jaszczurczego 17 pok. 26, od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.

Print Friendly, PDF & Email