Rumunia: Ponad 40 tys. zakażeń w ciągu doby. Najwięcej od początku pandemii

Rumunia: Ponad 40 tys. zakażeń w ciągu doby. Najwięcej od początku pandemii
Fot. Pixabay

W Rumunii ostatniej doby odnotowano największą od początku pandemii liczbę zakażeń koronawirusem – poinformowały we wtorek władze. Zarejestrowano 40 018 infekcji SARS-CoV-2 – wynika z danych rumuńskiego rządu.

Rumunia to drugie najsłabiej zaszczepione państwo w Unii Europejskiej – zauważa agencja Reutera. Preparat przeciw COVID-19 podano około 41 proc. populacji kraju. Gorzej jest tylko w Bułgarii.

Jak wynika z danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, Rumunia obecnie zmaga się z najpoważniejszą falą zakażeń koronawirusem. Z powodu infekcji SARS-CoV-2 w poniedziałek na oddziałach intensywnej terapii przebywało tam ponad 900 pacjentów, z których 84 proc. to osoby niezaszczepione – wskazują oficjalne rumuńskie dane.

Od początku trwania pandemii COVID-19 w liczącej około 20 mln mieszkańców Rumunii na tę chorobę zmarło ponad 60 tys. osób.

Od wtorku wszyscy podróżni zaszczepieni przeciw COVID-19, ozdrowieńcy, bądź posiadający negatywny wynik testu na koronawirusa przybywający do Rumunii są zwolnieni z kwarantanny – podaje Reuters. (PAP)

ska/ ap/
Print Friendly, PDF & Email