Rumunia: Już 10 ofiar i 7 ciężko rannych w pożarze na OIOM-ie z pacjentami z COVID-19

Rumunia: Już 10 ofiar i 7 ciężko rannych w pożarze na OIOM-ie z pacjentami z COVID-19
Fot. Pixabay

Do 10 wzrosła liczba ofiar, a do siedmiu – liczba ciężko rannych w sobotnim pożarze na szpitalnym oddziale intensywnej opieki medycznej z pacjentami z COVID-19 w mieście Piatra Neamt w północno-wschodniej Rumunii – podały lokalne służby ratunkowe.

Wcześniejszy bilans mówił o siedmiu ofiarach śmiertelnych i dwóch poważnie rannych.

Cytowana przez AP rzeczniczka pogotowia ratunkowego w okręgu Neamt, Irina Popa, przekazała, że paliły się dwie sale na OIOM-ie z 16 pacjentami. Dodała, że uważa się, iż chorzy, którzy zginęli, byli zakażeni koronawirusem.

Reuters podaje, że pożar wybuchł w jednej sali i rozprzestrzenił się na drugą.

Pożar ugaszono.

Rzeczniczka poinformowała, że wszyscy, którzy zginęli w płomieniach, byli pacjentami. Poważnych obrażeń doznało sześciu pacjentów i członek personelu medycznego. Wszyscy są w stanie krytycznym.

Rumuński minister zdrowia Nelu Tataru powiedział lokalnym mediom, że pożar został „najprawdopodobniej wywołany zwarciem”.

Rumunia, która ma jedną z najsłabiej rozwiniętych infrastruktur opieki zdrowotnej w UE, zgłosiła do tej pory 353 185 przypadków zakażenia koronawirusem i 8813 zgonów osób zainfekowanych. Prawie 13 tys. osób z COVID-19 było w sobotę hospitalizowanych w całej Rumunii, w tym 1172 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii – podał Reuters. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email