Rugby łamało bariery w Irlandii

Rugby łamało bariery w Irlandii
Fot. nadesłane

Zawodnicy Rugby Łamie Bariery, jako Reprezentacja Polski w dniach 06-09.06.2022r. wzięli udział w International Mixed Ability Rugby Tournament w Irlandii. Rugby o mieszanych umiejętnościach wyrosło naturalnie z braku możliwości gry w rugby dla niepełnosprawnych uczestników. Zawodnicy z trudnościami fizycznymi, intelektualnymi i trudnościami społecznymi zaczęli grać wspólnie mecze, przestrzegając tych samych zasad.

Mistrzostwa Świata mają na celu promocję modelu umiejętności mieszanych, przekonując do przełamywania barier w uczestnictwie w sporcie, promowania włączenia społecznego i generowania długoterminowych pozytywnych zmian w naszych społecznościach. W IMART wzięło udział 28 krajów i ponad 1200 zawodników z całego świata m.in z Argentyny, Ekwadoru, Chile, Hiszpanii, Portugalii czy Walii.

Fot. nadesłane

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu, poza obserwacją meczów, mieli okazję zagrać z dziecięcą drużyną z Irlandii oraz wziąć udział w profesjonalnym treningu z drużynami z Włoch, Szkocji i Argentyny. Wyjazd uczniów odbył się dzięki wsparciu Polskiego Związku Rugby, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urzędu Miasta Elbląga oraz Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby.

Fot. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email