Rozwijaj swoje talenty z Gdańskim Archipelagiem Kultury

Rozwijaj swoje talenty z Gdańskim Archipelagiem Kultury
Fot. Materiały GAK

Ceramika, fotografia, malarstwo, śpiew czy taniec. Ruszyły zapisy na zajęcia edukacyjne, artystyczne i ruchowe w sieci domów kultury GAK. Można dołączyć także do zespołów artystycznych instytucji. Zajęcia co roku cieszą się bardzo dużą popularnością, a liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na stronie www.gak.gda.pl.

Na sezon 2022/2023 GAK. przygotował dla mieszkańców Gdańska zróżnicowany program. W ofercie można znaleźć propozycje zarówno dla dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Jest w czym wybierać. Większość zajęć odbywa się w godzinach popołudniowych, tak aby każdy mógł z nich skorzystać. Prócz zajęć artystycznych i edukacyjnych w niektórych domach kultury prowadzone są spotkania lokalnej społeczności oraz kluby pasjonatów, kluby seniora a dla młodzieży kluby gier planszowych. GAK. prowadzi również nabór do zespołów artystycznych.

Co i gdzie w GAK?

Zajęcia z ceramiki dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone są w Plama GAK, Winda GAK, Stacja Orunia GAK, Wyspa Skarbów GAK, Dom Sztuki GAK. Na balet, taniec nowoczesny, flamenco i inne zajęcia taneczno-ruchowe możecie się zapisać w Domu Sztuki GAK, Projektorni GAK i Windzie GAK oraz Stacji Orunia GAK. Chętnych do nauki gry na instrumentach (panino, fortepian, saksofon, perkusja, gitara, bębny) zapraszamy do Windy GAK, Sceny Muzycznej GAK, Domu Sztuki GAK i do Wyspy Skarbów GAK.

Warsztaty z rysunku i malarstwa odbywają się w Stacji Orunia GAK, Domu Sztuki GAK i Scenie Muzycznej GAK. Zajęcia wokalne (śpiew i emisja głosu) prowadzone są w Windzie GAK, Scenie Muzycznej GAK i Domu Sztuki GAK. Entuzjastów rękodzieła i rzemiosła artystycznego zapraszamy do Widny GAK, Stacji Orunia GAK i do Wyspy Skarbów GAK. Warsztaty z fotografii, filmu i montażu odbywają się w Scenie Muzycznej GAK.

Poza warsztatami artystycznych, w ofercie domów kultury GAK znalazły się także zajęcia z kultury fizycznej. W myśl zasady w zdrowym ciele, zdrowy duch prowadzimy WueF w GAK – karate, zumba, joga, fitness w siedzibie: Gama GAK, Wyspa Skarbów GAK, Scena Muzyczna GAK, Dom Sztuki GAK, Stacja Orunia GAK.

Wszelkie informacje o zapisach, kosztach uczestnictwa w zajęciach oraz harmonogramy można znaleźć na stronie www.gak.gda.pl

Zespoły artystyczne w GAK – nabór

GAK. prowadzi również nabór do Zespołu Pieśni i Tańca Gdańsk, który z małymi przerwami działa przy GAK. od 1972 roku. W tym sezonie zostanie utworzona również grupa dla dziecięco – młodzieżowa. Zapraszamy małych u dużych miłośników folkloru polskiego. Nabór do zespołu odbędzie się 19 września w siedzibie Stacji Orunia GAK. przy ul. Dworcowej 9. Dzieci  i młodzież zapraszamy na zajęcia otwarte o godz. 17:00, a dorosłych na godzinę 18:30. Wkrótce poinformujemy o naborze do pozostałych zespołów artystycznych – do Teatru GAK i chóru Vyrij.

Domy kultury GAK. znajdują się w różnych dzielnicach Gdańska: Zaspa, Wrzeszcz Dolny, Orunia Św. Wojciech – Lipce, Wyspa Sobieszewska, Brzeźno, Stogi i Letnica.

Agnieszka Haponiuk
Gdański Archipelag Kultury
Print Friendly, PDF & Email