Rozpoczęły się ME w siatkówce na siedząco

Dziś w Budapeszcie wystartowały mistrzostwa Europy w siatkówce na siedząco. O medale powalczy męska reprezentacja Polski. W turnieju żeńskim niestety nie mamy naszych reprezentantek.

Biało-czerwoni powalczą też o kwalifikację do Igrzysk Paraolimpijskich w 2020 roku. Będzie jednak o to niezwykle trudno, bo przepustkę do Tokio wywalczy tylko triumfator turnieju.

Nasz kraj reprezentować będą: Michał Wypych, Piotr Truszkowski (obaj KS Indra Kaźmierz), Piotr Siciński (Start Wrocław), Rafał Wójtowicz (IKS Atak Elbląg), Tomasz Labocha (Start Szczecin), Michał Machowski, Mariusz Sypecki (Start Łódź), Paweł Wiśniewski (Start Wrocław), Łukasz Dąbrowski (Start Wrocław) i Mateusz Pilak (Start Łódź).

Podopieczni Bożydara Abadżijewa mają już za sobą pierwsze mecze grupowe. Dziś Polacy zagrali z Chorwacją i Rosją.

Ten inaugurujący poczynania Polaków na tym turnieju rozpoczął się o 11:45 i nasi zawodnicy przegrali go 3:0. Pierwszy gwizdek w drugim dzisiejszym pojedynku rozbrzmiał o 16:15. Rosjanie w każdym z setów prezentowali się jednak lepiej i pokonali nasz zespół bez straty seta.

W fazie grupowej Polacy zagrają jeszcze trzy mecze. We wtorek (16 lipca) o 09:45 z Turcją a tego samego dnia o 16:00 z Bośnią i Hercegowiną. W środę (17 lipca) o godz. 10:15 naszych siatkarzy czeka bój z Holandią.

Z obu grup (A i B) do fazy pucharowej awansują po 4 zespoły. Turniej potrwa do 20 lipca.

Transmisje wszystkich meczów dostępne są TUTAJ.