Różnorodnie – tak podsumować można drugi dzień festiwalu „Integracja Ty i Ja”

Różnorodnie – tak podsumować można drugi dzień festiwalu „Integracja Ty i Ja”
Fot. materiały prasowe

Konferencja naukowa, seanse konkursowe, quiz, spotkania z paraolimpijczykami oraz z jurorami – drugi dzień festiwalu „Integracja Ty i Ja” obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.  

Naukowcy, urzędnicy i społecznicy zaangażowani w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością wzięli udział w konferencji naukowej „Kultura dostępna”. Wydarzenie podzielone było na części – teoretyczną i praktyczną, w ramach której przeprowadzone zostały warsztaty z języka migowego. O tym, jak sprawić, by nie wykluczać osób z niepełnosprawnościami z życia kulturalnego mówili m.in. członkowie wrocławskiej fundacji Katarynka.

O przełamywaniu barier i ograniczeń oraz o pasji, która napędza do życia opowiadali podczas spotkań m.in. z młodzieżą z koszalińskich szkół paraolimpijczycy. Sportowcy odwiedzili także Zakład Karny. Rozmowy prowadził Krzysztof Głombowicz, dziennikarz i komentator sportowy. 

W Centrum Festiwalowym w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej o swoich planach zawodowych, wrażeniach z festiwalu i artystycznych wyzwaniach mówili jurorzy Integracji – Marta Lipińska, Adam Woronowicz i Marcin Bortkiewicz. – Czuję się tu wspaniale. Mam wrażenie, że to miejsce pełne jest radosnych ludzi – wskazała Marta Lipińska.  – Filmy, które tu oglądam uświadomiły mi, czym tak naprawdę jest życie z widmem nieuleczalnej choroby – dodał Adam Woronowicz. – Nie wiem, czy zdecydowałbym się teraz przyjąć rolę człowieka z niepełnosprawnością, bądź takiego, który wie, że zostało mu niewiele czasu, bo dla mnie to byłoby tylko wyzwanie zawodowe, ale dla kogoś to smutna rzeczywistość, z którą musi się mierzyć.

Integracjatyija.pl
Print Friendly, PDF & Email