Rowerem przez Szlak Mennonitów

Rowerem przez Szlak Mennonitów
Fot. MOSiR

Szlak Mennonitów na Żuławach Wiślanych to temat drugiej w tym roku Miejskiej Wycieczki Rowerowej. Jest on poświęcony miejscom związanym z tą ciekawą grupą wyznaniową, która wywarła duży wpływ na wygląd Żuław Wiślanych. Wyjazd 25 lutego (niedziela) o godzinie 10:00 spod napisu Love Elbląg na ulicy Wodnej.

Zobacz mapę – 54 km.

– Wycieczka wystartuje z Elbląga, a następnie udamy się kierowani znakami szlaku przez Raczki Elbląskie, Markusy i Szaleniec do Starego Pola. Droga powrotna będzie prowadziła przez Fiszewo, Gronowo Elbląskie i Jegłownik. Warto zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze, a szczególnie zalecamy posiadanie kasku – mówią organizatorzy.

– Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, w związku z tym prosimy pamiętać o ubraniu się stosownie do pory roku. Rekomendujemy jazdę na rowerach górskich (MTB), trekkingowych lub gravelowych wyposażonych w bieżnikowane opony i działające przerzutki – dodają.

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku będzie trwał konkurs na najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach roku 2024). Organizatorzy proszą zatem o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Kto książeczki nie ma, może ją nabyć za 10 zł w siedzibie elbląskiego oddziału PTTK przy ulicy Krótkiej. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu bieżącego roku na podstawie ilości zgromadzonych pieczątek w w/w książeczce.

– Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Niedziela, 25 lutego, godzina 10:00.  Ruszamy spod napis Love Elbląg. Udział w wycieczce, która zakończy się około godziny 15:00, jest bezpłatny – zachęcają organizatorzy.

***

Miejskie Wycieczki Rowerowe organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy z: PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Salonem-Serwisem Rowerowym Wadecki i Gminą Elbląg.

MOSiR
Print Friendly, PDF & Email