Roślinka w zamian za odpady

Roślinka w zamian za odpady
Fot. Rafał Sułek

Program artystyczny w wykonaniu dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół podstawowych, warsztaty z recyklingu, trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, konkursy z nagrodami oraz możliwość oddania odpadów w zamian za roślinę. To wszystko już w najbliższą sobotę 18 maja w ramach XII Elbląskich Dni Recyklingu, które tradycyjnie odbędą się na Placu K. Jagiellończyka.

Festyn ma nie tylko edukować w kierunku dbałości o środowisko naturalne i prawidłowego segregowania odpadów, lecz być również narzędziem do kształtowania pozytywnych postaw proekologicznych w społeczeństwie. Stąd też obok licznych atrakcji dla najmłodszych będzie również możliwość oddania odpadów, które wymienione zostaną na punkty a te z kolei na roślinę.

W tym roku zbierane będą zużyte baterie, makulatura, puszki aluminiowe, opakowania z tworzyw sztucznych, nakrętki z tworzyw sztucznych, opakowania szklane, opakowania po płynnej żywności i napojach oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Każdy, kto zdecyduje się tego dnia przynieść odpady będzie mógł otrzymać za nie roślinkę.

Tak też przyniesione wysegregowane przez mieszkańca odpady będzie można wymienić na punkty:

– 5 szt. zużytych baterii – 1 pkt.

– 2 kg makulatury – 1 pkt.

– 5 szt. puszek aluminiowych – 1 pkt.

– 5 szt. opakowań z tworzyw sztucznych – 1 pkt.

– 30 szt. nakrętek z tworzyw sztucznych – 1 pkt.

– 3 szt. opakowań szklanych – 1 pkt.

– 3 szt. opakowań po płynnej żywności i napojach – 1 pkt.

– 1 szt. sprzętu elektrycznego i elektronicznego – 5 pkt. (telewizor, monitor, komputer za 1 szt. – 10 pkt. ).

Punkty wymieniane będą na nagrody w postaci upominków. Tak też, za 40 pkt. będzie można otrzymać krzew lub drzewko. Za każde 20 pkt – roślinę ozdobną. Warto wiedzieć, że ilość roślin jest ograniczona a punkty mają swoją ważność tylko podczas festynu (w godzinach 10:00 – 15:00).

 

Print Friendly, PDF & Email