Rosja: Siódmy dzień z rzędu zmarło na COVID-19 ponad 700 osób

Rosja: Siódmy dzień z rzędu zmarło na COVID-19 ponad 700 osób
Fot. Pixabay

710 osób zmarło na COVID-19 w Rosji w ciągu minionej doby – poinformował sztab rządowy. Tym samym poniedziałek jest siódmym z rzędu dniem, gdy w kraju utrzymuje się wysoka umieralność i liczba zgonów rejestrowanych w ciągu doby przekroczyła 700.

Wciąż najwięcej przypadków śmiertelnych odnotowywanych jest w głównych metropoliach kraju. W Moskwie zmarło od niedzieli 107 osób, w Petersburgu – 104 osoby.

Nadal też utrzymuje się poziom zakażeń powyżej 25 tysięcy w ciągu doby. W poniedziałek sztab rządowy poinformował o 25 140 nowych infekcjach. Łączna liczba zakażeń od początku pandemii wzrosła tym samym do 5 808 473.

W Moskwie, gdzie wykryto od niedzieli ponad 5 tys. zakażeń, w weekend wyczerpały się – w ciągu zaledwie doby – zapasy szczepionki CoviVac, jednego z trzech rosyjskich preparatów, którymi w Rosji prowadzone są szczepienia przeciw COVID-19. Obecnie zabieg można wykonać tylko szczepionką Sputnik V. Mer Siergiej Sobianin ocenił w ostatnich dniach, że największa fala zakażeń w stolicy już minęła. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email