Remonty domów pomocy społecznej w Łodzi. Udogodnienia dla podopiecznych

Remonty domów pomocy społecznej w Łodzi. Udogodnienia dla podopiecznych
Fot. UM Łódź

Specjalistyczne wanny, w których komfortowo mogą się kąpać osoby z problemami ruchowymi, budowa podjazdu dla wózków inwalidzkich, modernizacja pokoi mieszkańców, wymiana okien i drzwi – domy pomocy społecznej przechodzą ważne modernizacje i remonty.

Domy Pomocy Społecznej zmieniają się na lepsze

Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej mogą już korzystać z niektórych udogodnień, część prac nadal trwa.

W DPS „Dom Kombatanta” przy ul. Przyrodniczej pojawiły się już m.in. specjalistyczne wanny dla osób mających problemy z narządem ruchu. Modernizacja łazienek w tej placówce kosztowała 100 tys. zł.

W DPS przy ul. Rudzkiej i ul. Podgórnej prowadzony jest podobny remont. W środę (21 czerwca) przeprowadzono postępowanie, które wskaże wykonawcę kolejnych prac.

W DPS przy ul. 28. Pułku Strzelców Kaniowskich ekipy budowlane zajęły się przebudową całego parteru. Koszt remontu to 360 tys. zł.

Z kolei w DPS przy ul. Złotniczej naprawiany będzie dach. Podobne prace były wykonywane w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym przy ul. Przybyszewskiego. Remonty te kosztowały ponad pół miliona złotych.

W DPS przy ul. Dojazdowej zostało wyremontowane już podwórko, wymieniono też okna i drzwi. Modernizacja kosztowała około 150 tys. zł.

W wakacje przebudowy pokoi, łazienek i toalet warte milion złotych będą też prowadzone w placówkach przy ulicach: Rojnej, Dojazdowej i Krzemienieckiej.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email