Rasm Almashan - koncert na Górze Chrobrego

Rasm Almashan - koncert na Górze Chrobrego
Fot. Darek Kawka

Kocyk piknikowy, najlepszy widok na Elbląg i dźwięki cudownej muzyki o orientalnym zabarwieniu. Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaprasza na wyjątkowy sobotni koncert na szczycie Góry Chrobrego. Rasm Almashan wystąpi w ramach cyklu Miasto.Gramy.

Dopiero co elblążanie bawili się w Amfiteatrze na Dolince, a już kolejne ciekawe muzyczne spotkanie. SK Co Jest? przygotowując cykl koncertów Miasto.Gramy postanowiło zawitać z muzyką w miejsca, w których nigdy lub dawno nie było jej słychać. Po Targowisku Miejskim, Grocie w Parku Planty, Przystani Grupy Wodnej nad rzeką i Amfiteatrze na Dolince przyszedł czas na Górę Chrobrego.

W sobotę 30 lipca o godz. 19:00 na szczycie Góry Chrobrego wystąpi wyjątkowa grupa. Etno, orient, world music – tak można szufladkować te dźwięki. Najlepiej pasuje jednak określenie – piękna.Nie będzie typowej sceny. Naturalna sceneria i piknikowy charakter spotkania. Zachęcamy by zabrać koce, poduchy, cokolwiek na czym można usiąść by posłuchać muzyki delektując się wspaniałym widokiem na nasze miasto.A jeśli pogoda nie będzie łaskawa, będziemy się ratować w Muszli Koncertowej.

Rasm Almashan to wybitna i unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Soomood”. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium” Milo Kurtisa i Kostka Yoriadisa. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego „World Orchestra”, biorąc udział w licznych festiwalach (m.in. Wschód Piękna, Jazztival, Tygiel Kultur) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR). Koniec 2019 roku przyniósł jej długo oczekiwaną autorską płytę. Płyta „YEMENIA” odnosi coraz większe sukcesy. Album przez trzy miesiące był w TOP20 na World Charts Music Europe – jednej z najważniejszych list, na którą głosują dziennikarze muzyczni, zrzeszeni w około 50 europejskich rozgłośniach radiowych.
Grupa nagrywa właśnie materiał, który niedługo ukaże się na kolejnej płycie.

Cykl koncertów Miasto.Gramy współfinansowany jest przez Samorząd Miasta Elbląg.

Kolejne wydarzenia:

  • 5 sierpnia – |Ala||Meda| (electro, trans) schody przed SSP3
  • 12 sierpnia – spotkanie z Anną Gacek i koncert KiŻ (rock, electro) Przystań Grupy Wodnej
  • 13 sierpnia – Sneaky Jesus i Michał Jan& Immortal Onion (jazz) Przystań Grupy Wodnej
  • 20 sierpnia – Bibobit i EOK (funk, hip-hop) dziedziniec Muzeum A-H
Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest
Print Friendly, PDF & Email