Rajd rowerowy z przesłaniem

Rajd rowerowy z przesłaniem
Fot. PFRON

Już w najbliższą sobotę (3 lipca) o godzinie 9:00, w Sadkach koło Nakła nad Notecią wystartuje drugi rajd rowerowy pod hasłem „Razem dla Laryngektomowanych! Życie bez krtani nie musi być do bani”. Organizatorem rajdu jest Krzysztof Gąsiorowski – przewodnik turystyki rowerowej przy Nadgoplańskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego w Kruszwicy, który sam, 3 lata temu przeszedł zabieg usunięcia krtani.

Pierwszy rajd rowerowy, podczas którego nagłośnione zostały problemy ludzi po usunięciu krtani, odbył się w ubiegłym roku. Udział wzięli członkowie klubu rowerowego, do którego należy Krzysztof Gąsiorowski oraz lekarze i pielęgniarki z oddziału laryngologicznego inowrocławskiego szpitala. Wtedy trasa rajdu biegła wokół jeziora Gopło.

W bieżącym roku uczestnicy będą mieli do pokonania 50-kilometrową trasę. W programie przewidziane jest zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej oraz Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.

Do udziału, poza lekarzami, pielęgniarkami i logopedami z różnych szpitali w kraju, zaproszona została Weronika Żabiarek – złota medalistka Olimpiady Specjalnej w Abu Dabi w kolarstwie na 500 metrów.

Wpisowe na rajd wynosi 15 zł, czyli koszt obiadu. Chęć udziału można zgłaszać organizatorowi dzwoniąc pod numer telefonu 509 585 377.

Print Friendly, PDF & Email