Radom: Wszystkie miejsca respiratorowe w szpitalu tymczasowym zajęte

Radom: Wszystkie miejsca respiratorowe w szpitalu tymczasowym zajęte
Fot. Pixabay

Wszystkie miejsca dla chorych na COVID-19 leczonych na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu tymczasowym w Radomiu są zajęte – poinformował w poniedziałek dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Pacyna.

Dodał, że w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana przebywa 98 pacjentów z koronawirusem, z czego 51 znajduje się w szpitalu tymczasowym.

Pozostali chorzy są leczeni na oddziale obserwacyjno-zakaźnym, jest na nim 26 pacjentów. Ośmiu chorych z koronawirusem znajduje się w izolatkach na neurologii, oddziale wewnętrznym, ginekologicznym i rehabilitacyjnym.

– Na dzień dzisiejszy mamy tylko cztery wolne miejsca w szpitalu tymczasowym, na OIOM-ie covidowym nie mamy żadnych wolnych; 10 łóżek z podłączeniem do respiratora jest zajętych – powiedział Pacyna na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Radomiu.

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego 2 listopada w szpitalu tymczasowym w Radomiu mają być uruchomione kolejne 44 łóżka dla chorych na COVID-19, w tym 10 dodatkowych miejsc z podłączeniem do respiratora znajdujących się na oddziale intensywnej opieki medycznej. W sumie będzie 100 łóżek zwykłych i 20 respiratorowych.

Otwarty pod koniec marca szpital tymczasowy w Radomiu działa w nowo wybudowanym budynku Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza. Dodatkowo na początku maja ruszył oddział intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19, który mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach w głównym budynku szpitala przy ul. Tochtermana. W zorganizowaniu lecznicy pomagał Totalizator Sportowy.

Od lipca do października, w związku ze spadkiem zachorowań na COVID-19, działalność szpitala była zawieszona.

Od 4 października, zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, szpital uruchomił ponownie 56 łóżek zwykłych dla pacjentów chorych na COVID-19 i 10 łóżek respiratorowych. W listopadzie ma być uruchomiony kolejny moduł; w sumie będzie 100 miejsc zwykłych i 20 respiratorowych. (PAP)

Ilona Pecka
Print Friendly, PDF & Email