Radom: Wolne miejsca w szpitalu tymczasowym nie czekają długo na pacjentów

Radom: Wolne miejsca w szpitalu tymczasowym nie czekają długo na pacjentów
Fot. Pixabay

Szpital tymczasowy w Radomiu jest przepełniony. Jeśli tylko zwalnia się jakieś łóżko, natychmiast przyjmowany jest następny pacjent – powiedziała PAP w środę rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Cieślak.

Szpital tymczasowy dysponuje 80 łóżkami zwykłymi i 20 respiratorowymi na oddziale intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19. Według Cieślak, wolne miejsca należą tutaj do rzadkości.

Wolnych łóżek nie ma też na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, na którym leczeni są również pacjenci z koronawirusem.

– Chorzy z SARS-CoV-2 trafiają też na inne oddziały szpitalne, gdzie leczeni są także z innych schorzeń. Na przykład na oddziale wewnętrznym takich pacjentów jest kilkunastu – powiedziała Cieślak.

Intensywny wzrost hospitalizacji pacjentów z dodatnim wynikiem COVID-19 odnotował również w ostatnich dniach Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

– Obecnie w różnych oddziałach szpitalnych hospitalizowanych jest 51 osób z dodatnim wynikiem na obecność SARS-CoV-2. W ok. 80 procentach są to osoby niezaszczepione – poinformowała rzeczniczka lecznicy Karolina Gajewska.

Dodała, że pacjenci są izolowani i przebywają w oddziałach zgodnie ze swoją podstawową chorobą, z którą trafili do szpitala. – Zgodnie z zaleceniami wojewody mazowieckiego szpital ma we własnym zakresie udzielać świadczeń zdrowotnych pacjentom podejrzanym o zakażenie koronawirusem i pacjentom z potwierdzonym zakażeniem – zaznaczyła Gajewska. (PAP)

Ilona Pecka
Print Friendly, PDF & Email