Radom: Szpital tymczasowy kończy działalność

Radom: Szpital tymczasowy kończy działalność
Fot. Pixabay

1 kwietnia przestanie działać istniejący od roku w Radomiu szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Taką decyzję podjął wojewoda mazowiecki. Zgodnie z planami sprzed pandemii w budynku ma powstać Centrum Rehabilitacji.

Od kwietnia chorzy na COVID-19 będą przyjmowani na oddział zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, a pacjenci, u których występują schorzenia towarzyszące, trafią na wydzielone odcinki na innych oddziałach lecznicy przy u. Tochtermana.

– Z początkiem kwietnia, po zamknięciu szpitala tymczasowego, rozpoczniemy przygotowania do uruchomienia w budynku przy ul. Narutowicza oddziału rehabilitacji – zapowiedział w poniedziałek prezydent Radosław Witkowski. Dodał, że pomieszczenia, w których przez rok działał szpital tymczasowy, muszą zostać odświeżone i odpowiednio wyposażone.

Do nowego Centrum Rehabilitacji zostanie przeniesiony z ul. Giserskiej oddział rehabilitacji, będący jednostką Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

– Zakładamy, że rehabilitacja w nowym miejscu zacznie działać w ciągu kilkunastu najbliższych tygodni – powiedział Witkowski.

Budowa Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza zakończyła się pod koniec 2020 r. Jednak w związku z pandemią, w marcu 2021 r. we współpracy z Totalizatorem Sportowym uruchomiony został tam szpital tymczasowy dla chorych z koronawirusem.

Na potrzeby Centrum Rehabilitacji gruntownie przebudowano dawny oddział ginekologiczno-położniczy, do którego dobudowano dodatkowe skrzydło. W centrum ma być ponad 50 łóżek. Będą się tutaj także mieściły m.in. poradnie i gabinety diagnostyczne. Koszt budowy to ponad 45 mln zł. (PAP)

Ilona Pecka
Print Friendly, PDF & Email