Radom: Szpital tymczasowy gotowy do ponownego otwarcia

Radom: Szpital tymczasowy gotowy do ponownego otwarcia
Fot. Pixabay

Radomski Szpital Specjalistyczny jest przygotowany do ponownego otwarcia w przyszłym tygodniu szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19. Obecnie na oddziale obserwacyjno-zakaźnym przebywa 9 osób z koronawirusem – zapowiedział w poniedziałek dyrektor szpitala Marek Pacyna.

– Prowadzimy rekrutację lekarzy, pielęgniarek i salowych do szpitala tymczasowego. Na ten moment nie ma żadnych problemów z kadrą. Szpital będzie gotowy na 4 października – powiedział Pacyna na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Radomia.

Od przyszłego poniedziałku będzie gotowych pierwszych 56 łóżek zwykłych dla pacjentów chorych na COVID-19 i 10 łóżek respiratorowych.

– Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy uruchamiać kolejne miejsca. W sumie szpital dysponuje 80 łóżkami dla pacjentów niewymagających leczenia respiratorowego i 20 z podłączeniem do respiratorów – wyjaśnił Pacyna.

Obecnie chorzy na COVID-19 przyjmowani są w 26-łóżkowym oddziale obserwacyjno-zakaźnym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana, na którym dla chorych z koronawirusem wydzielono 10 łóżek.

W poniedziałek na oddziale tym przebywało 9 pacjentów, z czego 7 to osoby nieszczepione przeciwko COVID-19.

Szpital tymczasowy, podobnie jak podczas trzeciej fali pandemii, będzie funkcjonował w nowowybudowanym budynku Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza.

Szpital został otwarty pod koniec marca. Dodatkowo na początku maja otworzono oddział intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19, który mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach w głównym budynku szpitala przy ul. Tochtermana. W lipcu, w związku z zaobserwowanym spadkiem zachorowań na COVID-19, działalność szpitala została zawieszona. Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego szpital ma ponownie ruszyć 4 października. (PAP)

Ilona Pecka
Print Friendly, PDF & Email