Radom: Szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 zawiesza działalność

Radom: Szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 zawiesza działalność
Fot. Pixabay

Szpital tymczasowy w Radomiu od czwartku zawiesza działalność. Lecznica nie będzie przyjmować pacjentów, ale ma być przygotowana do ewentualnego ponownego uruchomienia w ciągu kilku dni.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Ewa Filipowicz, w związku z zaobserwowanym spadkiem zachorowań na COVID-19 i stopniowym pomniejszaniem bazy łóżkowej na Mazowszu, szpital tymczasowy w Radomiu od czwartku ma być tzw. placówką pasywną. – Oznacza to, że obecnie nie będzie przyjmować pacjentów, ale ma być przygotowana do ewentualnego ponownego uruchomienia działalności w ciągu kilku dni – przekazała Filipowicz.

Dodała, że część pomieszczeń w szpitalu może być obecnie wykorzystana do realizacji świadczeń rehabilitacyjnych pacjentów np. po przebyciu COVID-19.

Szpital tymczasowy został otwarty pod koniec marca w nowo wybudowanym Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Narutowicza. Dodatkowo na początku maja otworzono oddział intensywnej opieki medycznej dla chorych na COVID-19, który mieści się w zmodernizowanych pomieszczeniach w głównym budynku szpitala przy ul. Tochtermana.

Jedynym szpitalem tymczasowym na Mazowszu jest obecnie Szpital Południowy w Warszawie. (PAP)

Ilona Pecka
Print Friendly, PDF & Email