Radom: Szpital przy ul. Tochtermana wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów

Radom: Szpital przy ul. Tochtermana wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów
Fot. Pixabay

W związku ze wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem, Radomski Szpital Specjalistyczny przy ul. Tochtermana wprowadza od czwartku zakaz odwiedzin pacjentów, z wyjątkiem oddziału dziecięcego. Lecznica wstrzymuje też porody rodzinne.

– Pacjentom, których odwiedzanie nie jest możliwe z racji wprowadzonych ograniczeń, mogą być przekazane niezbędne przedmioty, m.in. przybory toaletowe, ręczniki, bielizna osobista, w jednorazowym opakowaniu podpisanym imieniem i nazwiskiem pacjenta oraz zawierającym nazwę oddziału, w którym przebywa – poinformował szpital na swojej stronie internetowej.

Wprowadzone ograniczenia nie dotyczą jedynie oddziału dziecięcego. – Do całodobowego pobytu przy dziecku uprawniona jest jednoczasowo jedna osoba: matka, ojciec, opiekun prawny, w wyjątkowych sytuacjach za zgodą kierownika oddziału – opiekun faktyczny – poinformował szpital. Dodał, że osoba towarzysząca dziecku podlega kontroli temperatury ciała dokonywanej przez personel i jest zobowiązana do używania maseczki ochronnej i dezynfekcji rąk. (PAP)

Ilona Pecka
Print Friendly, PDF & Email