Radom: Ambulatorium pogotowia ma nowy sprzęt medyczny

Radom: Ambulatorium pogotowia ma nowy sprzęt medyczny
Fot. MART PRODUCTION / Pexels

W najwyższej klasy sprzęt medyczny zostało wyposażone ambulatorium nocnej i świątecznej pomocy medycznej Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu.

W gabinetach lekarskich zostały zamontowane nowoczesne urządzenia w tym m.in:  aparat EKG wysokiej klasy, symulator przebiegów EKG, defibrylator AED, zintegrowany panel diagnostyczny, ssak, urządzenie do kompresji klatki piersiowej czy stacja monitorująca parametry życiowe. Wartość zakupionego sprzętu to około 345 tysięcy złotych. Pieniądze  pochodziły z budżetu miasta.

– Nocna i świąteczna pomoc medyczna to bardzo ważna część działalności pogotowia ratunkowego. W każdy weekend do ambulatorium zgłasza się kilkuset pacjentów. Dlatego staramy się, aby gabinety były wyposażone w nowoczesny sprzęt. Stąd decyzja, by sfinansować zakup urządzeń, które pomogą świadczyć usługi medyczne na jak najwyższym poziomie – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Zakup sprzętu medycznego dla nocnej i świątecznej opieki medycznej  stanowił jedną z trzech części programu finansowanego z budżetu Radomia. – Wartość całego projektu to ponad milion złotych. Dzięki temu oprócz sprzętu dla ambulatorium kupiliśmy także dwa ambulanse dla nocnej i świątecznej opieki medycznej oraz sprzęt informatyczny – mówi pełniąca obowiązki dyrektora RSPR Elżbieta Cieślak.

W ambulatorium nocnej i świątecznej pomocy medycznej funkcjonują gabinety internistyczne, gabinet pediatryczny oraz gabinety zabiegowe. – Wyposażając gabinety w sprzęt położyliśmy nacisk m.in. na rozwiązania informatyczne umożliwiające transmisję danych. Wszystkie urządzenia komunikują się bezprzewodowo z systemem komputerowym, co pozwala skrócić czas wymiany informacji. Na przykład aparat EKG posiadając unikalne funkcje określania np. strefy zawału, przesyła zdalnie informacje do komputera, skąd natychmiast mogą one trafić na oddział kardiologii interwencyjnej, gdzie lekarze dokonają oceny stanu pacjenta i mogą wskazać czy pacjent wymaga wykonania zabiegu – mówi Jarosław Tatar, zastępca dyrektora generalnego firmy Schiller, która dostarczyła sprzęt medyczny zakupiony przez RSPR.

Ambulatorium w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przyjmuje pacjentów w dni powszednie w godz. 18.00 – 8.00  i przez całą dobę w niedziele i święta. Po pomoc medyczną zgłasza się w dni powszednie około 50 pacjentów, w weekendy ponad 400 osób.

UM Radom
Print Friendly, PDF & Email