Punkt szczepień w Gliwicach gotowy na szczepienie nastolatków

Punkt szczepień w Gliwicach gotowy na szczepienie nastolatków
Fot. Thirdman / Pexels

Jeden z największych punktów szczepień w woj. śląskim, prowadzony przez personel Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach na tamtejszym lodowisku Tafla, jest gotowy na rozpoczęcie szczepień nastolatków przeciw COVID-19.

Szpital rozpoczyna też w mediach społecznościowych kampanię zachęcającą do szczepień.

7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko COVID-19. Obecnie w Polsce na szczepienia mogą zapisywać się już osoby od 16 lat. Jesienią ubiegłego roku, kiedy dzieci wróciły do szkół, liczne ogniska zakażeń koronawirusem, a także przypadki zgonów na COVID-19 wśród nauczycieli skłoniły władze do decyzji o nauce w trybie zdalnym. Nastolatki w sumie spędzą w tym roku szkolnym zaledwie kilkanaście tygodni na nauce stacjonarnej.

– Przygotowaliśmy już specjalny boks, jesteśmy gotowi, by od 7 czerwca szczepić nastolatki, które zgłoszą się z rodzicem lub opiekunem prawnym – powiedziała w piątek PAP rzeczniczka szpitala Anna Ginał.

W punkcie na lodowisku Tafla zaszczepiono dotąd blisko 80 tys. osób. – Przed nami kolejne wyzwanie, które podejmujemy jako placówka prowadząca jeden z największych punktów szczepień przeciw COVID-19 w regionie. Chcemy dotrzeć do młodych ludzi, mających przecież pełne prawo do zadawania pytań i dzielenia się swoimi wątpliwościami. Stąd pomysł zaangażowania gliwickich medyków do udziału w kampanii edukacyjnej, która ruszy w najbliższych dniach – powiedział prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Przemysław Gliklich.

Swojego wizerunku na potrzeby kampanii użyczyli lekarz dr Andrzej Kupilas i ratownik Rafał Kucza. – Pandemia zabrała nam bardzo wiele, Jedyną szansą, aby ją pokonać są szczepienia – mówi dr Andrzej Kupilas. – Jako ratownik gliwickiego pogotowia widziałem ból, cierpienie i śmierć z powodu COVID-19. To jest czas na pokonanie pandemii. Czas na szczepienie – przekonuje Rafał Kucza.

Liczba dawek szczepionki przeciw COVID-19, podanych dotąd mieszkańcom woj. śląskiego przekroczyła już 2,5 mln. W pełni zaszczepionych jest 829 327 osób. (PAP)

Anna Gumułka
Print Friendly, PDF & Email