Punkt PESEL na Stadionie Narodowym kończy swoją działalność

Punkt PESEL na Stadionie Narodowym kończy swoją działalność
Fot. Pixabay

Punkt wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym jest wygaszany a swoją działalność zakończy 9 czerwca br. Po tym terminie załatwianie spraw będzie możliwe w Delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich znajdujących się w Urzędach Dzielnic m.st. Warszawy.

Punkt na Stadionie Narodowym zakończy swoją działalność po osiemdziesięciu trzech dniach funkcjonowania. Otwarty był od 19 marca 2022 r., najczęściej siedem dni w tygodniu w godzinach od 8:00-16:00. W sumie wydano już ponad 111 000 numerów PESEL na terenie Warszawy.

Z powodu coraz mniejszego zainteresowania uchodźców od 7 czerwca 2022 roku realizacja tego zadania powróci do dzielnicowych Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich. W ograniczonym zakresie do 9 czerwca 2022 roku obsługa na Stadionie Narodowym będzie się odbywać, pozwoli to uniknąć dezorganizacji pracy Urzędu i logistycznych trudności dla uchodźców z Ukrainy.

PGE Stadion Narodowy był dotąd także miejscem, w którym obywatele Ukrainy po dokonaniu nadania numeru PESEL mogli załatwić inne formalności np. założyć konto w banku czy ubiegać się o świadczenia rodzinne z ZUS. Działalność tych punktów również zostanie zakończona 9 czerwca br.

UM Warszawa
Print Friendly, PDF & Email