Przywitali medalistę

Fot. Mateusz Misztal

IKS Atak Elbląg powitał dziś w progach Hali Widowiskowo-Sportowej w Elblągu medalistę igrzysk europejskich SUDS Open Euro Trigames Adama Wiśniewskiego, który we włoskiej Ferrarze wywalczył brąz.

Tuż przed treningiem judo odbyło się oficjalne powitanie brązowego medalisty. W uroczystości wzięła udział cała rodzina IKS Atak, a także koledzy i koleżanki Adama, z którymi na co dzień trenuje w klubie. Nie zabrakło podziękowań i życzeń. Był też dedykowany tort.

– Do zawodów przygotowywaliśmy się około półtora miesiąca. Nasi zawodnicy z niepełnosprawnościami są w formie cały czas, ale Adam miał specjalne przygotowania. Robiliśmy treningi siłowe specjalnie pod niego, bo wiedzieliśmy, że ta impreza będzie stała na wysokim poziomie sportowym i nie ma tam przypadkowych zawodników. Chodziłem z Adamem nawet na walki na halę przy ul. Kościuszki, gdzie rywalizował z zawodnikami zdrowymi, którym bardzo dziękuję za to, że pomogli mi przygotować Adama do startu – mówi Michał Dąbrowski trener judo IKS Atak Elbląg. – Zawodników (na SUDS Open Euro Trigames – red.) nie było za dużo, niemniej poziom ich jest bardzo wysoki, bo tam tak jak wspomniałem, nie ma przypadkowych ludzi. Tam już są tylko najlepsi – dodaje.

– Judo już od kilku lat przynosi nam bardzo duże i krajowe i międzynarodowe sukcesy. Dwa lata temu mieliśmy pięciu medalistów mistrzostw Europy, jeszcze wcześniej, trzy lata temu, mieliśmy medalistę z igrzysk światowych, a teraz mamy medalistę z mistrzostw Europy. Mogliśmy co prawa wysłać tylko jedną osobę, bo to jest bardzo duży koszt, ale cieszymy się, że zawodnik, który miał bardzo dużą konkurencję, zdobył brązowy medal. Jesteśmy dumni, bo to była bardzo silnie obsadzona grupa. W Walce o brązowy medal Adam wykonał bardzo dobrze technicznie rzut, który dał zwycięstwo. To duże osiągniecie dla niego i dla nas i cieszymy się z tego, że mamy takich zawodników, taką sekcję – zaznacza Tomasz Woźny, prezes IKS Atak Elbląg.

Co w najbliższej przyszłości w IKS Atak Elbląg?

Za trzy dni zgrupowanie reprezentacji Polski w hokeju na sledgach, za dwa tygodnie IKS będzie gospodarzem finału mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco. Rok zakończy turniej międzynarodowy w hokeju, który zaplanowany jest na przełomie listopada i grudnia. – Drużyny się zgłaszają, zdeklarowała się wstępnie Francja i Czechy, zobaczymy kto jeszcze przyjedzie. Problemem jest covid, nie wszyscy są zdecydowani na podróż, boją się. Zobaczymy jak to finalnie będzie wyglądało – wskazuje Tomasz Woźny.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE, BY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA Z WYDAREZNIA
Print Friendly, PDF & Email