Przygniotły ją meble. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Przygniotły ją meble. Pomoc przyszła w ostatniej chwili
Fot. Małopolska Policja/FB

82-letnia kobieta leżała przygnieciona meblami we własnym domu i przez cztery dni nie mogła wydostać się z pułapki… Pomogli dzielnicowi z tarnowskiego komisariatu oraz strażacy.

W ramach akcji „Zima” dzielnicowi, sierż. Kamil Bujak o sierż. Kamil Maniewski z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum sprawdzali miejsca, w którym mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Przyjechali do Woli Rzędzińskiej, gdzie zamieszkuje samotnie 82-letnia kobieta. Posesja była otwarta, a drzwi do domu były zamknięte. Dzielnicowi pomimo tego, że pukali nikt nie odpowiadał, nie słyszeli także żadnych odgłosów.

Postanowili sprawdzić u sąsiadów, którzy poinformowali, że również nie mieli z sąsiadką kontaktu od kilku dni. Wobec podejrzeń, że mogło jej się coś stać, wezwano na miejsce strażaków z Tarnowa oraz ochotników z Woli Rzędzińskiej.

Strażacy siłowo wypchnęli drzwi, a następnie wspólnie wszyscy weszli do środka. W jednej z izb pomiędzy szafą i tapczanem odnaleźli leżącą na ziemi, przygniecioną starszą kobietę, na którą dodatkowo spadły słoiki. Kobieta skrajnie wycieńczona, wyziębnięta nie mogła o własnych siłach, wydostać się z pułapki. Pod usunięciu przeszkód, kobietę przetransportowana na zewnątrz, gdzie pojawili się już ratownicy medyczni. Zaopatrzyli ranną i przetransportowali ją do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

Rozmowy z sąsiadami oraz z samą pokrzywdzoną wskazują, że kobieta leżała przygnieciona we własnym domu cztery dni, bez jedzenia i picia. Wszystko wskazuje na to, że dzielnicowi zdążyli z pomocą w ostatniej chwili. Nadchodzą chłodniejsze noce i policjanci będą sprawdzać miejsce, w których samotnie zamieszkują osoby po to, by nieść pomoc potrzebującym. Każdy w takiej sytuacji może pomóc, wystarczy powiadomić dzielnicowego lub przekazać informację za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

Print Friendly, PDF & Email