Przy SOSW nr 2 powstanie plac zabaw

Przy SOSW nr 2 powstanie plac zabaw
Fot. pixabay.com

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu powstanie multi-kompleks integracyjno-sensoryczny. Propozycja ta wygrała w głosowaniu na projekt ogólnomiejski Budżetu Obywatelskiego. Miasto właśnie wyłoniło wykonawcę. Inwestycja ma być gotowa jesienią.

Propozycja pt. „Konik polny – wskocz na wyższy stopień wspólnej zabawy”, której pomysłodawcą jest Krystyna Miezio, zyskała 2471 głosów elblążan. Nowy plac zabaw będzie miejscem, w którym bezpiecznie będą mogły się bawić dzieci z niepełnosprawnością. Miejsce to ma mieć jednak walor integracyjny.

– Gdy już zrealizujemy cały projekt kompleksu o charakterze edukacyjno-sensoryczno-rekreacyjnym, będziemy mocno działać promocyjnie. Malutkie, średnie i trochę starsze dzieci – wszystkie będą miały pole do popisu. Po oficjalnym otwarciu będzie można tutaj bardzo ciekawie i aktywnie spędzić czas – mówi Krystyna Miezio, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 2 w Elblągu i współautorka projektu.

Ogłoszenie o przetargu na dostawę i montaż elementów placu pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej 8 maja. Miasto zdecydowało się wybrać ofertę przedstawioną przez firmę Educarium z Bydgoszczy.

– Było dwóch oferentów, jeden nie spełniał wymogów, ta oferta została odrzucona. Wygrała firma z Bydgoszczy. Myślę, że oni gwarantują bardzo dobrą jakość. Cena była trochę wyższa, ale Miasto znalazło środki w budżecie. Czekamy teraz na ustalenie terminu rozpoczęcia prac – komentuje dyrektor placówki.

Koszt inwestycji to niewiele ponad 600 tys. złotych.

Monika Szałas
Mateusz Misztal
Print Friendly, PDF & Email