Przy kawie o usługach społecznych

Przy kawie o usługach społecznych
Fot. Pixabay

„Przy kawie o usługach społecznych” – to cykl spotkań, które Elbląskie Centrum Usług Społecznych planuje zorganizować w pierwszym kwartale 2022 roku. Mają mieć one na celu wymianę doświadczeń oraz wspólne budowanie jak najlepszych rozwiązań, które miałyby służyć elblążanom.

– Mamy dużą nadzieję, że sytuacja epidemiczna w kraju pozwoli nam na realizację naszego nowego pomysłu, bo jak inaczej się poznawać, rozmawiać, planować, rozwijać jeśli nie poprzez bezpośrednie rozmowy podczas spotkań – tłumaczy Elwira Tańska, organizator usług społecznych w ECUS.

Propozycje tematycznych spotkań to:

„Srebrne usługi” – o usługach społecznych dedykowanych seniorom,

„Rodziny w kryzysie” – pakiet usług społecznych dedykowanych dla nich,

„Witaj w klubie” – o usługach społecznych dla rodziców wymagających wsparcia w pełnieniu roli rodzica i wchodzeniu w tą rolę,

„Skrzydła dla rozwoju” – o usługach społecznych dla młodzieży,

„Nabieramy sił” – o usługach społecznych dla osób niesamodzielnych,

„Psychiatria środowiskowa” – o usługach społecznych w tym obszarze zarówno dla dzieci i młodzieży jak też dla dorosłych.

– Chcemy się spotykać, rozmawiać, by wymieniać doświadczenia, wspólnie budować jak najlepsze pakiety usług i ścieżki ich realizacji, a także standardy do jakich będziemy dążyć podczas świadczenia tych usług. Wartością dodaną tych spotkań może być dotarcie do jak największej grupy potencjalnych odbiorców i uzyskanie informacji o tym jakie są ich potrzeby. Dzięki temu nasza praca przełoży się na usługi społeczne, które faktycznie służą mieszkańcom, są prawdziwym wsparciem w życiu – podkreśla Elwira Tańska.

oprac. AG, źródło: ecus.pl
Print Friendly, PDF & Email