Przemysław Borkowski „Zakładnik”

Przemysław Borkowski „Zakładnik”
Fot. materiały prasowe

„Zakładnik” Przemysława Borkowskiego to sprawnie napisany kryminał. Zaczyna się klasycznie, czyli od zbrodni. Do studia telewizyjnego wkracza uzbrojony mężczyzna i bierze na zakładników pracowników telewizji. Następnie zabija jednego z nich i wygłasza absurdalne oświadczenie, po czym popełnia samobójstwo.

Zgodnie z wymogami gatunku, w powieści pojawia się śledczy duet. Ona jest dziennikarką, którą sprawca wziął na zakładniczkę, a on to psycholog, również miał kontakt z mordercą, bo tego pechowego dnia był gościem porannego programu telewizyjnego. Ta dwójka rozpoczyna śledztwo, podążając śladami zamachowca i docierając do jego żony oraz kolegów ze szkoły. Jak przystało na dobrą zagadkę kryminalną dziennikarka i psycholog trafiają na ślady innego przestępstwa.

Reasumując, „Zakładnik” Przemysława Borkowskiego to kryminał z logicznie nakreśloną zagadką i modelową parą śledczych. Po tę pozycję warto też sięgnąć z uwagi na autora, który jest słynnym satyrykiem występującym w Kabarecie Moralnego Niepokoju.

Audiobook: Przemysław Borkowski, „Zakładnik”, Wydawnictwo Czwarta Strona, czyta Mariusz Bonaszewski, czas nagrania: 12 godzin 13 minut.

Fot. mat. pras.
Print Friendly, PDF & Email