Przedstawiciele Fundacji „Akogo?” u Pierwszej Damy

Przedstawiciele Fundacji „Akogo?” u Pierwszej Damy
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

O działaniach Fundacji „Akogo?”, w tym o wybudowanej właśnie warszawskiej klinice „Budzik” dla dorosłych Pierwsza Dama rozmawiała w poniedziałek z prezes fundacji Ewą Błaszczyk i Tomaszem Jastrzębskim, Koordynatorem ds. medycznych.

Symboliczne otwarcie obiektu zlokalizowanego przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie miało miejsce 8 grudnia minionego roku. W klinice otrzymają pomoc dorośli pacjenci znajdujący się w stanie śpiączki po urazach neurologicznych. Budowę tej wyjątkowej placówki objęła patronatem Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Podczas poniedziałkowego spotkania Pierwsza Dama zapoznała się z fotografiami nowego budynku, a także z postępami w pracach nad wyposażeniem placówki.

Agata Kornhauser-Duda wielokrotnie z uznaniem podkreślała, że Fundacja „Akogo?” podejmuje szereg skutecznych działań wspierających osoby, które zapadły w śpiączkę – to nie tylko rehabilitacja, lecz także wspieranie medycyny i badań naukowych.

Co roku w Polsce w przedłużającą się śpiączkę zapada kilkaset osób, w tym trzykrotnie więcej dorosłych niż dzieci. Wzorcem Kliniki „Budzik” dla dorosłych jest uruchomiona w 2013 roku przez Fundację „Akogo?” Klinika „Budzik” dla dzieci. W placówce wybudzono już setkę dzieci.

KPRP
Print Friendly, PDF & Email