Przedsiębiorczość nie ma barier?

Przedsiębiorczość nie ma barier?
Fot. Pexels

We Wrocławskim Parku Technologicznym działa Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA. Jest to pierwsze tego typu miejsce w Polsce, które nie tylko pomaga przedsiębiorcom na początku działalności ich firm, ale też wspiera aktywizację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami. To właśnie w ramach jego działalności powstaje cykl podcastów „Przedsiębiorczość bez barier”.

Posłuchamy dzięki niemu rozmów z wrocławskimi działaczami społecznymi i przedsiębiorcami, którym niezwykle bliskie są tematy wspierania aktywności osób z niepełnosprawnościami. Rozmowy te pokażą, że można być przedsiębiorczym niezależnie od tego, z jakimi wyzwaniami się na co dzień mierzymy.

W pierwszym odcinku podcastu, który można posłuchać na Spotify WPT, poznajemy bliżej historię Agaty Roczniak, osoby niezwykle aktywnej zawodowo i społecznie, dla której niepełnosprawność nie jest przeszkodą w rozwoju prywatnym i zawodowym. Na co dzień działa na rzecz tego, żeby Wrocław był miastem bez barier i pracuje w sektorze NGO. Jest pierwszą w Polsce modelką na wózku i pierwszą Polką z rdzeniowym zanikiem mięśni, która urodziła dziecko.

Wszystkie rozmowy, których posłuchamy w podcastach „Przedsiębiorczość bez barier”, będą również opowiadać o tym, jak Wrocław stale zmienia się w miasto wolne od barier – tych architektonicznych, ale też społecznych i związanych z rozwojem zawodowym.

Podcasty „Przedsiębiorczość bez barier” będą cyklicznie ukazywać się w kanałach Wrocławskiego Parku Technologicznego m.in. na Spotify i YouTube.

Dużą dawkę inspiracji otrzymamy dzięki rozmowom nie tylko z Agatą Roczniak, ale też prof. Małgorzatą Młynarską (prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które prowadzi Cafe Równik) czy Judytą Pożerniuk (fundatorką fundacji Para-NORMAL Activity).

Print Friendly, PDF & Email