Przed superpucharem super trening

Przed superpucharem super trening
Fot. Adminstrator

Piłkarze Chelsea i Liverpoolu przed meczem o Superpuchar Europy wzięli udział w wyjątkowym treningu z dziećmi z Tureckiej Federacji Osób Niepełnosprawnych. W zajęciach wziął udział m.in. Mohamed Salah.

W tym roku gospodarzem meczu o Superpuchar Europy był Stambuł. Do walki o to trofeum stanęli piłkarze Liverpoolu (zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Mistrzów) i Chelsea (zwycięzcy Ligi Europy).

Zanim obie drużyny stworzyły piłkarski spektakl, to przedstawiciele obu klubów wzięli udział w treningu z dziećmi po amputacjach. W zajęciach (dzień przed meczem, 13 sierpnia) uczestniczyli m.in. Mohamed Salah, Sadio Mane, N’Golo Kante i Olivier Giroud. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację UEFA i miało na celu zachęcenie do gry w piłkę każdego, także niepełnosprawnych.

Młodzi adepci ampfutbolu swoich idoli podziwiali także z trybun podczas meczu o Superpuchar Europy, a przed pierwszym gwizdkiem Stephanie Frappart (finał po raz pierwszy sędziowała kobieta) wzięli udział w ceremonii otwarcia i wraz z chórem tureckiego radia i telewizji zaśpiewali piosenkę Boba Marleya „Three Little Birds”.

Turcja ma obecnie jedną z najlepszych reprezentacji ampfutbolowych na świecie. Jest to też jedyny kraj, w którym są trzy ligowe szczeble ampfutbolowych rozgrywek. Dobrze wygląda tam też system szkolenia młodzieży.

Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email