Kończy się wyjątkowy wrzesień w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Czwarty i ostatni wernisaż w ramach cyklu ARTystyczne czwARTki już 24 września o godz. 17.00. Światowid zaprasza na wystawę trzech artystów z Danii: Michaela Nielsena, Martina Kunzendorfa i Thomasa Johansena.

Pomimo różnych zainteresowań trzech artystów posiada wspólną pasję, jaką jest doświadczanie duńskiej natury. Starają się uwieczniać jej ulotność i tajemnice. Na wystawie „Przebłyski natury” zobaczyć będzie można ich najlepsze zdjęcia w których dzielą się „dzikimi” momentami Danii.

„Żyjemy w świecie, w którym skupiamy się na chaotycznej i stresującej drodze do sukcesu. „Przebłyski natury” to przypomnienie i zarazem pretekst do dyskusji o roli natury w życiu każdego człowieka” – czytamy w komunikacie podesłanym przez Światowid.

O autorach:

Michael Lindholm Nielsen – astronom, fotograf. Pracował dla ESA (European Space Agency) i obserwatorium w Brorfelde – w obu miejscach jako astronom. Obecnie jest właścieielm firmy skupiającej się na astronomii i fotografii nocnej.

Martin Kunzendorf – pisarz, artysta. Pracuje jako fotograf freelancer, konsultant wystawienniczy i artysta sztuk wizualnych. Z jego usług korzystają m.in. obserwatorium w Brorfelde, duńska telewizja publiczna czy Duńska Agencja Ochrony Środowiska

Thomas Johannes Juel Johansen – przewodnik i anegdociarz. Pracował w muzeum mórz duńskich, następnie w muzeum duńskiej geologii. Obecnie pracuje w obserwatorium w Brorfelde. Dodatkowo zajmuje się propagowaniem duńskich mórz, natury jadalnej i opowiadaniem historii.

Wernisaż wystawy, 24 września 2020, godz. 17.00, Galeria Nobilis CSE „Światowid”.

Wystawa będzie czynna do końca 2020 roku.

Print Friendly, PDF & Email