Promują sztukę i szukają artystycznych talentów

Promują sztukę i szukają artystycznych talentów
fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

„Mistrz i Uczeń – Matejko, Wyspiański, Mehoffer, Tetmajer, Malczewski” to temat VI Małopolskiego Konkursu Artystycznego im. Marii Grucy z cyklu „Śladami Wielkich Mistrzów” ,którego organizatorem był ŚDS w Skawinie. 32 nagrodzone obrazy można podziwiać w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkiego w Krakowie.

W VI edycji Konkursu wzięło udział 74 uczestników z 23 Środowiskowych Domów Samopomocy z Małopolski. Jego ideą jest promowanie sztuki i wyszukiwanie talentów pośród osób z dysfunkcjami. Większość wystawionych prac jest przeznaczona na sprzedaż. Kupując niepowtarzalne obrazy, można wesprzeć budowę nowego budynku ŚDS Skawina (https://stacjanaszdom.pl/). W sprawie zakupu należy skontaktować się ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Skawinie: tel. 12 276 85 29, email: kontakt@sds-skawina.pl.

Jan Matejko to jeden z najwybitniejszych polskich malarzy, twórca znakomitych obrazów historycznych i batalistycznych. Wykształcił wielu malarzy, takich jak Stanisław Wyspiański, Józef Mehoffer, Włodzimierz Tetmajer czy Jacek Malczewski.

oprac. AG, Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Print Friendly, PDF & Email