„Proces” w muzeum

„Proces” w muzeum
Fot. Anna Stokłosa

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza w sobotę 11 czerwca na plenerowy spektakl „Proces” według Franza Kafki w wykonaniu aktorów Teatru Formy z Wrocławia.

Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 21.00 na muzealnym dziedzińcu. Wstęp wolny.

Sztuka ma uniwersalny i ponadczasowy charakter. W utworze brak jest ścisłej konkretyzacji czasu i miejsca akcji, a sceneria przestrzeni sugeruje, że opisane wydarzenia mogłyby wydarzyć się wszędzie, niezależnie od epoki. Główny bohater, Józef K. został pozbawiony cech indywidualnych, stając się w ten sposób każdym z nas. Reżyserem i autorem scenariusza jest Józef Markocki, za scenografię odpowiada Ilona Szurkowska, a muzykę skomponował Zygmunt Konieczny. 

Spektakl jest częścią wydarzenia „Kulturalne (NIE)pokoje”, które rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Elbląskiej spotkaniem z Krystyną Kurczab-Redlich, dziennikarką i autorką reportaży i filmów dokumentujących wojnę w Czeczenii oraz wieloletnią korespondentką w Moskwie.

Kolejnym punktem programu będzie występ obiecujących elbląskich jazzmanów w składzie: Michał Korsak na perkusji, Kamil Hajduk na kontrabasie, Antoni Borycki na instrumentach klawiszowych i Szymon Dybała na trąbce, którzy w godz. 19.30 – 21.00 zaprezentują na muzealnym dziedzińcu znane standardy jazzowe w odświeżonej formule.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email