Prezydent zachęca rodziców do zaszczepienia dzieci przeciw koronawirusowi

Prezydent zachęca rodziców do zaszczepienia dzieci przeciw koronawirusowi
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Zachęcam państwa, żeby zaszczepić dzieci – zwrócił się prezydent Andrzej Duda do rodziców podczas inauguracji roku szkolnego w szkole im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie. Zastrzegł, że chce też, aby mieli oni „zapewnione prawo do podjęcia tej decyzji odpowiedzialnie, jako rodzice”.

– Jako prezydent RP zachęcam państwa do tego, żeby dzieci zaszczepić, ale chcę także, żeby państwo mieli zapewnione prawo do podjęcia tej decyzji – odpowiedzialnie, jako rodzice – oświadczył Duda.

Zapewnił, że szczepienie jest skutecznym zabezpieczeniem przed ciężkim przebiegiem COVID-19.

Prezydent podkreślił, że były obawy o to, czy rok szkolny rozpocznie się 1 września stacjonarnie.

– To jest szczególnie trudny czas, dlatego tak ważne jest to, że możemy się spotkać, bo przez te 1,5 roku doznaliśmy czegoś, czego nikt z nas nie przewidywał. Dzieci, młodzież nie mogły chodzić do szkoły – nauka była zdalna, w jednych (szkołach – PAP) funkcjonowała lepiej, w drugich gorzej – zaznaczył.

– W wielu przypadkach nauka zdalna to nie było to, co wystarczyło dzieciom i młodzieży, żeby można było powiedzieć, że normalnie się rozwijają – ocenił Duda.

Prezydent przypomniał, że w poniedziałek odbyła się Rada Gabinetowa poświęcona organizacji roku szkolnego.

– Z wielką radością usłyszałem od pana premiera, że nie przewiduje lockdownu szkolnego, że wszystko wskazuje na to, iż w wyniku postępującego programu szczepień nie będzie takiej potrzeby – relacjonował Andrzej Duda.(PAP)

Mateusz Roszak, Aleksander Główczewski
Print Friendly, PDF & Email