Prezydent Warszawy zachęca do przyjęcia przypominającej dawki szczepionki przeciw COVID-19

Prezydent Warszawy zachęca do przyjęcia przypominającej dawki szczepionki przeciw COVID-19
Fot. Pixabay

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zachęca do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19. Wszystkie pełnoletnie osoby w pełni zaszczepione mają taką możliwość od wtorku.

– W dotychczasowej akcji szczepień w pełni zaszczepiło się prawie 69 proc. warszawianek i warszawiaków. Dziękuję za Waszą odpowiedzialność i proszę o więcej. Tych, którzy już się zaszczepili zachęcam do przyjęcia dawki przypominającej – od dziś dostępnej już dla wszystkich pełnoletnich – napisał prezydent Warszawy w mediach społecznościowych.

– Do tych, którzy mogli się zaszczepić, ale do tej pory tego jeszcze nie zrobili, raz jeszcze apeluję o rozsądek. Dziś 70 proc. zachorowań w ogóle i aż 90 proc. ciężkich przypadków stanowią właśnie osoby niezaszczepione. Bądźcie mądrzy przed szkodą – dodał.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia trzecią dawkę przypominającą mogą otrzymać wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat i otrzymały pełny schemat szczepienia (dwie dawki) preparatami: Comirnaty (Pfizer-BioNTech), Spikevax (Moderna) lub Vaxzevria (AstraZeneca) lub jedną dawkę szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. Dawkę przypominająca stosuje się z zachowaniem co najmniej 6 miesięcy od daty ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

Szczepienia dawką przypominającą będą wykonywane preparatami: Comirnaty (Pfizer-BioNTech) oraz Spikevax (Moderna). (PAP)

Natalia Kamińska
Print Friendly, PDF & Email