Prezydent Warszawy: 19 kwietnia otworzymy 13 miejskich punktów szczepień masowych

Prezydent Warszawy: 19 kwietnia otworzymy 13 miejskich punktów szczepień masowych
Fot. Thirdman / Pexels

19 kwietnia otworzymy 13 miejskich punktów szczepień masowych przeciw COVID-19. Centralnym miejskim punktem będzie stadion Legii Warszawa – poinformował we wtorek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Miasto zamierza w swoich punktach szczepić 80 tys. osób tygodniowo.

Trzaskowski poinformował we wpisie na Facebooku, że miejskie punkty szczepień masowych znajdą się w 10 dzielnicach: na Białołęce, Targówku, Woli, Żoliborzu, Ursynowie, Wilanowie, Pradze-Północ, Mokotowie, w Wawrze i Śródmieściu.

– 3 z punktów znajdować się będą w lokalach na stacjach metra: ks. Janusza, Dworzec Wileński i Trocka. Uruchomimy też specjalną linię autobusową 901 kursującą między Dworcem Centralnym a stadionem Legii, który będzie centralnym punktem szczepień. Wszystko jest pomyślane tak, by do każdego z punktów można było się bez problemu dostać transportem publicznym – napisał prezydent Warszawy.

W komentarzu do wpisu dodał pełną listę punktów. Poza stadionem Legii i lokalami w metrze, to: trzy hale sportowe przy SP 388, SP 267 i 137 LO, Przychodnia Mokotów przy ul. Wiertniczej, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Białołęcki Ośrodek Sportu przy ul. Strumykowej, szkoła podstawowa nr 319, szpital przy ul. Stępińskiej i Ośrodek Kultury przy ul. Żegańskiej.

Ponadto, jak wskazał Trzaskowski, w ramach akcji #WarszawaSzczepi uruchomiona zostanie specjalna strona internetowa, za pośrednictwem której władze miasta będą przekazywać mieszkańcom informacje o punktach, godzin ich pracy i wszelkich zmian. – Punkty nie będą w żaden sposób powiązane z miejscem zamieszkania czy zameldowania, nie będzie rejonizacji, zatem wybór konkretnego punktu będzie należał wyłącznie do Was – wyjaśnił mieszkańcom.

– Również za pośrednictwem tego serwisu prowadzić będziemy rekrutację personelu do obsługi punktów. To jedno z najważniejszych stojących przed nami wyzwań – zaznaczył prezydent miasta.

Trzaskowski podkreślił, że do tej pory miasto zorganizowało w stolicy najwięcej punktów szczepień spośród wszystkich samorządów w kraju – 59 punktów w przychodniach. – Docelowo zamierzamy we wszystkich miejskich punktach szczepić 80 tys. osób tygodniowo – zadeklarował.

– Akcja #WarszawaSzczepi to gigantyczne wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy z miastem współpracują w jej przygotowaniu. Szczególne podziękowania należą się naszej spółce Metro Warszawskie, a także władzom Legia Warszawa, której stadion, jak już wspomniałem, będzie centralnym punktem szczepień – dziennie będziemy tam szczepić po kilka tysięcy osób – napisał prezydent Warszawy.

Jak zastrzegł, „podstawowym warunkiem powodzenia całej operacji jest zapewnienie przez rząd odpowiedniej liczby dawek szczepionki”. – Nie możemy wykluczyć, że czeka nas jeszcze niejeden „błąd systemu”… Ale musimy być dobrej myśli. Jeśli tylko szczepionki będą zapewnione – Warszawa będzie gotowa – dodał. (PAP)

Agnieszka Ziemska
Print Friendly, PDF & Email