Prezydent USA: COVID-19 nie kontroluje już naszego życia

Prezydent USA: COVID-19 nie kontroluje już naszego życia
Fot. Pixabay

Pandemia się nie skończyła, ale COVID-19 nie kontroluje już naszego życia – powiedział w środę prezydent USA Joe Biden, ogłaszając nową fazę pandemii. Przyjął też na oczach kamer drugą dawkę wzmacniającą szczepionki przeciwko koronawirusowi.

– Dzięki strategii, którą wdrożyliśmy co do szczepień i testów, jesteśmy w nowym momencie pandemii. To nie znaczy, że COVID-19 się skończył. Oznacza, że COVID-19 nie kontroluje naszego życia – powiedział Biden. W większości kraju już przed kilkoma tygodniami zniesiono większość restrykcji, w tym rekomendację noszenia maseczek w miejscach zamkniętych.

Prezydent ogłosił w środę uruchomienie nowej rządowej strony, za pomocą której Amerykanie mogą umówić się na szczepienie lub zamówić darmowe testy. Wezwał też Kongres do wyznaczenia dalszych wydatków na walkę z pandemią i przygotowanie do następnych kryzysów zdrowotnych.

Po krótkim przemówieniu Biden przyjął na oczach kamer czwartą dawkę szczepionki Pfizera, pół roku po otrzymaniu trzeciej dawki.

– Słyszałem, że niektórych ludzi widok wbijanej igły zniechęca do szczepień. Jeśli to was dotyczy, przepraszam (…) ale to w ogóle nie bolało – powiedział prezydent. (PAP)

osk/ tebe/
Print Friendly, PDF & Email