Prezydent odznaczył pracowników Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

Prezydent odznaczył pracowników Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu
Fot. Przemysław Keler / KPRP

Barbara Brodowska-Mączka, Dyrektor Generalny w Kancelarii Prezydenta RP, w imieniu Prezydenta RP wręczyła odznaczenia państwowe: 9 Krzyży Zasługi, nadanych za zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny i ochrony zdrowia oraz 42 Medale za Długoletnią Służbę, nadane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, zasłużonym pracownikom Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, który obchodzi w tym roku 25-lecie działalności.

Podczas uroczystości dyrektor odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do uczestników, czytamy w nim m. in.:

„Instytut oraz jego główna, szeroko znana za granicą jednostka, czyli Światowe Centrum Słuchu w podwarszawskich Kajetanach, to dzieło profesora Henryka Skarżyńskiego, pomysłodawcy, organizatora, dyrektora oraz autora największych sukcesów tej lecznicy – jak również dwukrotnego laureata i członka Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Nie byłoby tej placówki bez wiedzy Pana Profesora, Jego doświadczenia i międzynarodowych kontaktów naukowych. Talenty organizatora i pasja urodzonego społecznika pozwoliły Mu zjednać dla tego projektu szerokie grono zwolenników, złożone z czołowych autorytetów naukowych oraz przedstawicieli kluczowych instytucji i urzędów państwowych. Przeprowadzone przez niego, przełomowe w skali Polski i świata zabiegi wszczepiania implantów słuchowych osobom niesłyszącym i niedosłyszącym oraz jego inne dokonania otworzyły nowe perspektywy walki z głuchotą – a przy tym podniosły prestiż Polski jako ojczyzny uczonych, wnoszących istotny wkład w rozwój najważniejszych dziedzin nauki”.

Oprac. AG
prezydent.pl
Print Friendly, PDF & Email