Premiery w Światowidzie

Premiery w Światowidzie
Fot. materiały prasowe

Kino Światowid zaprasza w najbliższym tygodniu na dwie premiery „Blef doskonały”, czyli sensacyjna komedia wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami oraz „Styczeń” – opowieść o pasji i marzeniach w cieniu przemian politycznych na początku lat 90. XX wieku.

Blef doskonały”

Gwiazdorska obsada, porywająca fabuła i duża dawka humoru. Z pozoru doskonały plan, prosty w wykonaniu staje się jedynie początkiem kłopotów, które doprowadzą do zabawnych zwrotów akcji. „Blef doskonały” w Kinie Światowid od 31 marca.

Korzystając z pandemii i pracy w maseczkach, trójka pracowników Banku Narodowego postanawia okraść własny bank. Niezauważeni wynoszą 100 milionów euro w złocie, ale to dopiero początek problemów…

Styczeń”

Łotwa u schyłku lat 80. XX wieku to podobnie jak Polska miejsce ogromnych przemian ustrojowych. Fabuła osadzona w tych realiach z pewnością przypomni wielu widzom o wydarzeniach, które zmieniły historię oraz życie wielu ludzi. „Styczeń” w Kinie Światowid od 31 marca.

Osobista historia miłosna rozgrywającą się w styczniu 1991 roku, kiedy to Łotwa i inne republiki nadbałtyckie zależne od Związku Radzieckiego – odzyskały niepodległość. Styczeń – był to miesiąc, w którym euforia wspólnej walki o wolność wyzwalała jednocześnie ludzi z ich wewnętrznego zamknięcia, otwierała ich na powrót z wieloletniej emigracji wewnętrznej. Reżyser przypomina światu, o tym, że niebezpieczeństwa, z jakimi mierzył się świat w historii, nie zniknęły dzisiaj ani bynajmniej nie ograniczają się do krajów bałtyckich.

Print Friendly, PDF & Email