Premiery w kinie Światowid

Premiery w kinie Światowid
Fot. materiały prasowe

Już od najbliższego piątku (24 lutego) kino Światowid zaprasza na seanse: niezwykle poruszającej opowieści o męskiej przyjaźni – „Duchy Inisherin”, przygodowej animacji stworzonej dla całej rodziny „Super futrzak ratuje świat”, dokument „Nowicjusz”, historię młodego małżeństwa przeżywającego kryzys – „Opiekun”, historię, która łączy ludzi na całym świecie – „Plan na miłość”, historię Lydii Tár, pierwszej kobiety – dyrygentki głównej niemieckiej orkiestry – „Tár” oraz niezwykłą historiaę mężczyzny, który z dnia na dzień musi sprostać pogodzeniu obowiązków zawodowych z byciem ojcem na pełen etat – „Tata”.

Duchy Inisherin”

Wyjątkowy obraz i wyjątkowa historia. Opowieść o wieloletniej przyjaźni, która zostaje wystawiona na próbę. Film z niezwykle istotnym przesłaniem. „Duchy Inisherin” w Kinie Światowid od 24 lutego do 9 marca.

Duchy Inisherin to opowieść o losach dwójki przyjaciół, który znają się od kołyski: Padraica i Colma. Akcja filmu rozgrywa się na malowniczej wyspie położonej na zachód od wybrzeży Irlandii. Pewnego dnia dalsza przyjaźń mężczyzn staje pod znakiem zapytania, gdy Colm niespodziewanie postanawia ją zakończyć. Zaskoczny Padraic za wszelką cenę chce zrozumieć, co się stało i odzyskać kontakt z dawnym przyjacielem. W jego staraniach wspierają go siostra Siobhan i znajomy młodzieniec o imieniu Dominik. Niestety wszelkie wysiłki Padraica spełzają na niczym, a niewzruszony Colm jest coraz bardziej zdeterminowany, by zakończyć niechcianą relację. Po rzuconym w desperacji ultimatum Colma następuje seria szokujacych wydarzeń, od których nie ma już odwrotu..

Super futrzak ratuje świat”

Historia świnki morskiej, która za wszelką cenę chce udowodnić, że stać ją na coś więcej niż siedzenie w klatce. Niezwykła animowana opowieść, która ucieszy szczególnie młodszych widzów. „Super futrzak ratuje świat” w Kinie Światowid od 24 lutego do 9 marca.

Super Futrzak to przytulaśna świnka morska, która postanawia wyruszyć na niebezpieczną misję. Bardzo chce pokazać, że nie jest zwykłym, domowym zwierzątkiem, które bezczynnie siedzi w klatce. Postanawia więc zrobić coś, co pomoże zbawić świat – uratować zagrożone wyginięciem pszczoły. 

Przygodowa animacja stworzona dla całej rodziny. „Super futrzak ratuje świat” w Kinie Światowid od 24 lutego do 9 marca.

Nowicjusz”

Dokument, który przedstawia codzienne życie w zakonie Dominikanów. Dzień powszedni braci zakonników pokazany z zupełnie innej strony. „Nowicjusz” w Kinie Światowid od 24 lutego do 9 marca.

Rytm funkcjonowania za klauzurą poznajemy z perspektywy nowicjuszy, czyli osób, które są na początkowym etapie życia zakonnego. Wraz z naszymi bohaterami poprzez redukcję bodźców i przewidywalny rytm funkcjonowania wyruszamy w mozolną podróż w głąb Zakonu i w głąb siebie. Jedną z jej części są spotkania z dojrzałymi zakonnikami, których nowicjat sprzed 35 lat został uwieczniony na unikatowych czarno-białych nagraniach. Oglądanie archiwalnych obrazów wspólnie przez starszych i młodszych zakonników pozwala nam wejść w dialog.

Rozmowy z dojrzałymi i młodymi zakonnikami, wspólne oglądanie archiwalnych nagrań. „Nowicjusz” dostępny w Kinie Światowid od 24 lutego.

Opiekun”

Historia młodego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Opowieść o roli ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa w życiu wielu współczesnych ludzi. „Opiekun” w Kinie Światowid od 24 lutego do 9 marca.

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika zaczyna się interesować bogatym biznesmenem, a Robert nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

Film fabularny z elementami dokumentu. „Opiekun” dostępny w Kinie Światowid od 24 lutego.

Plan na miłość”

Najnowsze dzieło twórców takich hitów jak „Notting Hill”, „Dziennik Bridget Jones” i „To właśnie miłość”. Komedia romantyczna stworzona na miarę naszych czasów. „Plan na miłość” w Kinie Światowid od 24 lutego do 9 marca.

Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe, filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath. Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima, sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć?

Historia, która łączy ludzi na całym świecie. „Plan na miłość” dostępny w Kinie Światowid od 24 lutego.

Tár”

Historia Lydii Tár, pierwszej kobiety – dyrygentki głównej niemieckiej orkiestry. Opowieść o pasji, która staje się sensem życia. „Tár” w Kinie Światowid od 24 lutego do 9 marca.

Lydia Tár, przełomowa dyrygentka dużej niemieckiej orkiestry, jest u szczytu swojej kariery, przygotowując zarówno premierę książki, jak i wyczekiwane wykonanie na żywo V Symfonii Mahlera. Wraz z żoną, koncertmistrz orkiestry, Sharon Goodnow, wychowuje córkę Petrę. Lydia jest również współzałożycielką programu mentorskiego dla młodych dyrygentek. Osobista asystentka Lydii, jej była studentka Francesca, ma nadzieję, że pewnego dnia Lydia awansuje ją na asystentkę dyrygenta. Kiedy Lydia zostaje oskarżona o niewłaściwe zachowanie, jej niezmącone dotąd kariera i życie prywatne zaczynają się układać w niezwykły sposób.

Film nie tylko dla wielbicieli muzyki klasycznej. „Tár” dostępny w Kinie Światowid od 24 lutego.

Tata”

Niezwykła historia mężczyzny, który z dnia na dzień musi sprostać pogodzeniu obowiązków zawodowych z byciem ojcem na pełen etat. Eryk Lubos w roli samotnego ojca, który dla swojej córki zrobi wszystko. „Tata” w Kinie Światowid od 24 lutego do 9 marca.

Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą. Przydrożne parkingi, życie w trasie, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

Obraz o potężnym ładunku emocjonalnym ukazujący samotne rodzicielstwo oraz siłę przyjaźni. „Tata” w Kinie Światowid już od 24 lutego.

Print Friendly, PDF & Email