Premiery w Kinie Światowid

Premiery w Kinie Światowid
Fot. nadesłane

Wśród premier – „Mavka i strażnicy lasu” z ukraińskim dubbingiem.

Kino Światowid zaprasza:

„Transformers: przebudzenie bestii”

Mat. nadesłane

Bohaterowie kultowej serii powracają. Niezwykła podróż w najdalsze zakątki Ziemi. „Transformers: przebudzenie bestii” już 9 czerwca w Kinie Światowid.

Do odwiecznej wojny między Autobotami i Deceptikonami dołączą nowe frakcje: Maximale, Predacony oraz Terracony. Seria o pochodzących z kosmosu robotach jest jedną z najpopularniejszych serii filmowych ostatnich lat. Ta epicka przygoda zabierze widzów w podróż od Nowego Jorku lat 90-tych, przez dżungle Peru, aż po najdalsze zakątki wszechświata.

Spektakularne, pełne akcji doświadczenie kinowe. „Transformers: przebudzenie bestii” już od najbliższego piątku w Kinie Światowid.

***

„Najlepsze urodziny królika Karola”

Mat. nadesłane

Przepiękna animacja dedykowana najmłodszym widzom. Opowieść o relacjach rodzinnych, emocjach i priorytetach w życiu każdego człowieka. „Najlepsze urodziny królika Karola” już od 9 czerwca w Kinie Światowid.

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego ogonem psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

Animowana opowieść o małym króliku, który świętuje swoje 5 urodziny. „Najlepsze urodziny królika Karola” od 9 czerwca w Kinie Światowid.

***

„Mój sąsiad Adolf”

Mat. nadesłane

Błyskotliwy komediodramat doceniony na festiwalu w Locarno. Przezabawny i poruszający obraz o mierzeniu się z własnymi demonami, odkrywaniu mrocznych tajemnic i poszukiwaniu sprawiedliwości. „Mój sąsiad Adolf” od 9 czerwca w Kinie Światowid.

Kolumbia, rok 1960. Polsky, samotny i zrzędliwy ocalony z Holocaustu, mieszka w odległej kolumbijskiej wsi. Spędza dni na grze w szachy i pielęgnowaniu swoich ukochanych krzewów róż. Pewnego dnia, gdy tajemniczy starszy Niemiec wprowadza się do domu obok, Polsky zaczyna podejrzewać, że jego nowy sąsiad to… Adolf Hitler. Jako że nikt mu nie wierzy, rozpoczyna prywatne śledztwo. Jednak aby zdobyć informacje, będzie musiał zbliżyć się do swojego sąsiada bardziej, niż by tego chciał – tak blisko, że dwójka mogłaby prawie się zaprzyjaźnić. Gdyby tylko pierwszy nie podejrzewał drugiego o zbrodnie na ludzkości.

Wspaniały popis dwóch wybitnych aktorów: znanego z „Chłopca w pasiastej piżamie” Davida Haymana i żywej legendy niemieckiego kina, Udo Kiera. „Mój sąsiad Adolf” już od 9 czerwca w Kinie Światowid.

***

„Mavka i strażnicy lasu” – ukraiński dubbing

Mat. nadesłane

Kino Światowid zaprasza na kolejne seanse „Mavki i strażników lasu” w wersji z ukraińskim dubbing. Przepiękna animacja dla całych rodzin dedykowana głównie Ukraińcom mieszkającym w Elblągu pojawi się w Kinie Światowid 10 i 11 czerwca o godzinie 12:15.

Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Oferta specjalna dedykowana obywatelom Ukrainy mieszkającym w Elblągu. „Mavka i strażnicy lasu” z ukraińskim dubbingiem 10 i 11 czerwca w Kinie Światowid.

Print Friendly, PDF & Email