Premiery filmowe

Premiery filmowe
Fot. nadesłane

Kino Światowid zaprasza Państwa na najbliższe premiery filmowe.

„Historia jednej zbrodni”

Świetnie zrealizowany, trzymający uwagę widzów od pierwszej do ostatniej minuty dokument. Film misyjny, w służbie prawdy, dopowiadający brakujące elementy historii rodziny Ulmów, nad którymi do tej pory nikt się nie pochylił. „Historia jednej zbrodni” od 16 czerwca w Kinie Światowid.

Nowy film znakomitego dokumentalisty Mariusza Pilisa opowiada przejmującą historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, próbując ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Niewyobrażalna zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując z zimną krwią także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Jego wyniki są szokujące… Reżyser dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, przeprowadził szereg rozmów, podążył powojennym tropem odpowiedzialnych za mord… Dzięki temu widz z przerażającym zdumieniem odkrywa prawdę, że sprawcy tej okrutnej zbrodni nie ponieśli za nią kary, a żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez lata cieszył się szacunkiem i uznaniem w Niemczech.

Poruszający dokument, który warto zobaczyć. „Historia jednej zbrodni” już od piątku w Kinie Światowid.

Fot. nadesłane

***

„Flash”

Zderzenie światów i odwieczna walka dobra ze złem. Ezra Miller powraca w roli Barry’ego Allena w widowisku DC, w którym po raz pierwszy to on jest głównym bohaterem. „Flash” już od 16 czerwca w Kinie Światowid.

Barry używa swojej mocy do podróży w czasie, żeby zmienić wydarzenia z przeszłości. Kiedy jednak próbuje ocalić rodzinę, mimowolnie zmienia przyszłość. Barry zostaje więźniem rzeczywistości, w której generał Zod powraca i grozi powszechnym zniszczeniem. W tym świecie nie ma jednak żadnych superbohaterów, do których można by się zwrócić. Chyba że Barry przekona do przerwania emerytury zupełnie innego Batmana i uratuje uwięzionego Supermana, również nie takiego, jakiego się spodziewa. Jedyną nadzieją Barry’ego na uratowanie świata, w którym przebywa i na powrót do przyszłości, którą zna, pozostaje wyścig o życie. Tylko czy ostateczne poświęcenie wystarczy do przywrócenia dawnego biegu wydarzeń?

Wspaniałe widowisko w gwiazdorskiej obsadzie. „Flash” już od piątku w Kinie Światowid.

Fot. nadesłane

***

„Rysiek superwróbel”

Przygody dzielnego wróbla, którego wychowały bociany. Niezwykła podróż i pełna przygód opowieść dla najmłodszych widzów. „Rysiek superwróbel” już od 16 czerwca w Kinie Światowid.

Pora kończyć afrykańskie trele i wracać do domu! Wróbel Rysiek, wychowany przez rodzinę bocianów marzy o tym, by poprowadzić stado. Niestety, ta zaszczytna i odpowiedzialna misja przypada komuś innemu. Rysiek nie może się z tym pogodzić i opuszcza stado. W pojedynkę wyrusza w podróż pełną niebezpieczeństw i przygód. Wkrótce spotyka wróblicę Sonię, przetrzymywaną przez chciwego pawia Zamano. By ją uwolnić, nasz superwróbel musi rozwiązać zagadkę i odnaleźć bezcenny klejnot. Wymaga to nie tylko zgranej drużyny i wzajemnego zaufania, lecz przede wszystkim umiejętności nabytych od bocianów. Spryt i odwaga znów pomogą małym wróblom osiągać wielkie cele!

Kolorowa animacja w sam raz na wakacje. „Rysiek superwróbel” od piątku 16 czerwca w Kinie Światowid.

Fot. nadesłane

***

„Radiostory”

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o radiowej rywalizacji w nowej Polsce. Historia, która wywoła u wielu czar wspomnień. „Radiostory” już od 16 czerwca w Kinie Światowid.

Rok 1991. W Polsce panuje euforia po upadku komunizmu. Do Gdańska wraca Jacek z zamiarem rozkręcenia własnego interesu. W kraju rządzi jednak dziki kapitalizm, a wszystko załatwia się łapówkami. Z pomocą zaprzyjaźnionej kelnerki, Jacek uruchamia pierwsze na Wybrzeżu prywatne radio. Nowa rozgłośnia szybko zdobywa serca słuchaczy i… niechęć dyrektora lokalnej stacji, który o konkurencji wcześniej nigdy nie słyszał. Nasyła więc na nowego rywala byłych esbeków. Obaj radiowi konkurenci chcą wygrać ranking słuchalności, ale zajęci walką pomiędzy sobą, nie zauważają, że słuchacze chcą jednak czegoś innego. A gdzie dwóch się bije… tam trzeci korzysta. A tym trzecim okazuje się Melik, który tworzy radio, jakiego jeszcze nie było. Pewnego dnia mieszkańcy Gdańska słyszą wreszcie coś świeżego – oryginalną muzykę nadawaną nie z lądu, ale z… morza!

Wspaniała komedia w gwiazdorskiej obsadzie. „Radiostory” od piątku w Kinie Światowid.

Fot. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email