Premiery 7.06

Premiery 7.06
Fot. nadesłane

7 premier na 7 czerwca – kino Światowid zaprasza!

Bad Boys: Ride or Die

Nowe, szalone przygody Marcusa i Mike’a.  Bad Boys są z nami od 1995 r. i za każdym razem dostarczają wielu wrażeń. „Bad Boys: Ride or Die” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Tym razem charakterni oficerowie policji będą musieli zająć się intrygą, które bezpośrednio wpływa na ich życie. Detektywi staną bowiem przed zadaniem oczyszczenia imienia ich dawnego sojusznika, wrabianego w korupcję. To zaś – jak zwykle – prowadzić będzie do widowiskowych starć z uzbrojonymi bandziorami.

 • Reżyser: Adil El Arbi, Bilall Fallah
 • Produkcja: USA 2024
 • Obsada: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens
 • Czas: 115 min

***

Basia. Jestem w sam raz

Rezolutna pięciolatka i przyjaciele powracają w nowej odsłonie adaptacji uwielbianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak! „Basia. Jestem w sam raz” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Basia ma charakterek i mówi, co myśli. I co czuje. Misiek Zdzisiek też – bo lubi robić to, co Basia. Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

 1. Basia i plac zabaw
 2. Basia i urodziny w muzeum
 3. Basia i alergia
 4. Basia i moda
 • Reżyser: M. Wasilewski, Ł. Kacprowicz, R. Jaszczurowski, I. Meilūnas
 • Produkcja: Polska 2024
 • Czas: 45 min

***

Dancing Queen

Ta inspirująca opowieść o przezwyciężaniu słabości, determinacji i samoakceptacji porywa młodszych i starszych widzów, również za sprawą kołyszących rytmów piosenek Abby. „Dancing Queen” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

12-letnia Minie to szkolna kujonka z delikatną nadwagą, która po raz pierwszy zakochuje się. Aby zaimponować swojej miłości zapisuje się na konkurs taneczny. Jej droga do samoakceptacji na parkiecie i poza nim jest pełna trudności, ale i radości.

 • Reżyser: Aurora Gossé
 • Produkcja: Norwegia 2023
 • Obsada: Liv Elvira Kippersund Larsson- Znajdź inne filmy tego aktoraCengiz Al- Znajdź inne filmy tego aktoraViljar Knutsen Bjaadal
 • Czas: 92 min

***

Do usług szanownej pani

Francuska komedia w stylu „Za jakie grzechy dobry Boże”. „Do usług szanownej pani” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Pod wpływem nagłego impulsu Andrew Blake podejmuje pracę lokaja we francuskim dworku. Jego życie nabiera nieoczekiwanego obrotu, gdy musi poradzić sobie z ekscentrycznym zachowaniem jego właścicielki oraz innymi członkami jej personelu, którzy zaskakują osobliwymi zwyczajami i wybuchowymi charakterami.

 • Reżyser: Gilles Legardinier
 • Produkcja: Luksemburg, Francja 2023
 • Obsada: John Malkovich, Fanny Ardant, Émilie Dequenne, Philippe Bas
 • Czas: 100 min

***

Jurek Maskonurek: Misja Puffinów

Przygody malutkiego ptaszka puffina i jego czwórki przyjaciół, których misją jest ocalenie swojej ukochanej wioski przed nikczemnymi wynalazkami inżyniera, morsa Ottona. „Jurek Maskonurek: Misja Puffinów” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Piątka Puffinów czyli ptaszków maskonurów o imionach Didi, Pati, Tik, Tak i Jurek po zdobyciu super mocy ucieka z niewoli nikczemnego morsa Otto von Arktusa. Jednak Mors nie zamierza pozwolić im na zabawę i tworzy coraz to nowe wynalazki, żeby zapanować nad dzielnymi maskonurami i całą krainą. Nie zwraca przy tym uwagi, że jego maszyny zatruwają Arktykę. Puffiny muszą walczyć o przyrodę i mieszkańców Tajgogrodu: wydry Bertę i Leopolda, kozła Alberta oraz małe zajączki. Teraz dzięki swoim nowym zdolnościom zaprowadzą ład i porządek w swojej krainie. Jurek Maskonurek, ruszaj na ratunek!

 • Reżyser: Néstor F. Dennis
 • Produkcja: Hiszpania, Włochy 2024
 • Czas: 87 min

***

Lekcje tolerancji

Eksplodująca złośliwym humorem komedia o przeuroczej rodzinie – będziecie śmiać się jak szaleni!  Ale z nich czy z siebie? „Lekcje tolerancji” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Mat. prasowe

Nadia to nauczycielka w prowincjonalnej szkole, która w szczytnej idei europejskiej integracji widzi szansę na poprawienie bytu swojej rodziny. Namawia męża i dzieci, by zgłosili się do rządowego programu „Lekcje tolerancji”, co ma im przynieść wymierne finansowe korzyści. Zgodnie z założeniami całego przedsięwzięcia na pewien czas ma z nimi zamieszkać aktywista społeczności LGBTQ+. Poszczególni członkowie rodziny reagują na Wasyla z dużą podejrzliwością i dystansem, ujawniając głęboko skrywane homofobiczne zapędy.
Mężczyzny to jednak nie zraża, bo jego głównym celem jest walka o akceptację i zrozumienie osób reprezentowanych przez niego mniejszości. Każdy kolejny dzień, który wspólnie spędzają, otwiera ich na siebie wzajemnie i przekonuje, że definiowanie innych wyłącznie przez pryzmat orientacji seksualnej mija się z celem. Obecność Wasyla wpływa na dynamikę rodzinnych relacji i ożywia uczucia, o jakich bohaterowie najwyraźniej dawno już zapomnieli.

 • Reżyser: Arkadij Nepytaliuk
 • Produkcja: Ukraina 2023
 • Obsada: Ołena Uzliuk, Oleksandr Jarema , Oleksandr Piskunow, Karolina Mruha, Akmal Gurezow
 • Czas: 95 min

***

Kino na życzenie: Win Everything

Kino Światowid zaprasza na kolejną odsłonę cyklu kino na życzenie. Tym razem proponujemy film dokumentalny poświęcony polskim triathlonistkom i triathlonistom. To produkcja o pasji, poświęceniu, odwadze i miłości do tego co się robi w życiu. Seans „Win Everything” w ramach kina na życzenie odbędzie się 7 czerwca o godzinie 19:00.

Mat. prasowe

Film opowiada o wyjątkowych ludziach, dla których triathlon to coś więcej niż sport. Twórcy filmu przez dwa i pół roku jeździli po świecie z kamerą za szóstką triathlonistów. Podglądali, jak trenują i z czym się zmagają na co dzień. Wśród sportowców znajdują się profesjonaliści: Agnieszka Jerzyk i Robert Wilkowiecki, jeden zawodnik startujący na dystansach kwalifikowanych, to Mateusz Głuszkowski, oraz trzej zawodnicy startujący jako amatorzy: Agnieszka Nowak, Małgorzata Nowak oraz Łukasz Szałkowski Dzięki tej produkcji widzowie w Polsce i na całym świecie będą mieli okazję dowiedzieć się, co dzieje się za kulisami tego elitarnego sportu, jak uprawiają go profesjonaliści oraz amatorzy. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w tym roku obchodzimy 40 rocznicę pierwszego oficjalnego polskiego triathlonu, który odbył się w stolicy Wielkopolski – Poznaniu.

 • Reżyser: Janusz Osiński
 • Produkcja: Polska 2024
 • Obsada: Agnieszka Jerzyk, Agnieszka Nowak, Małgorzata Nowak, Robert Wilkowiecki, Mateusz Głuszkowski, Łukasz Szałkowski
 • Czas: 85 min
Print Friendly, PDF & Email