Premier: Zostań w domu na Święta

Premier: Zostań w domu na Święta
Fot. Pixabay

Zostań w domu na Święta, przerwanie kontaktów społecznych to najprostszy sposób na wsparcie nie tylko lekarzy, ale polskiej gospodarki. Wygrajmy tę walkę dzięki solidarności i odpowiedzialności – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

– Pomagajmy sobie nawzajem, ale przede wszystkim zostańmy w domu. Przerwanie kontaktów społecznych to najprostszy sposób na wsparcie nie tylko lekarzy, ale polskiej gospodarki – napisał szef rządu we wpisie na Facebooku.

– Wygrajmy tę walkę dzięki solidarności i odpowiedzialności! – dodał.

KPRM opublikowała w poniedziałek spot, w którym zachęca do spotkań z rodziną w święta Bożego Narodzenia przez telefon lub internet. – Atmosferę Świąt tworzy rodzinna bliskość. Pokażmy, że dla miłości i tradycji odległość nie ma znaczenia. Na Święta zostań w domu – podkreślono w spocie.

Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych. W sylwestrową noc będzie zakaz przemieszczania się od godz. 19:00 31 grudnia do 6:00 rano 1 stycznia. W poniedziałek opublikowano rozporządzenie w tej sprawie. (PAP)

Rafał Białkowski
Print Friendly, PDF & Email