Premier: Trzecia fala słabnie, ale cały czas musimy zachować czujność

Premier: Trzecia fala słabnie, ale cały czas musimy zachować czujność
Fot. Krystian Maj / KPRM

Trzecia fala słabnie, ale cały czas musimy zachować czujność. Ona słabnie dzięki temu, że mamy rozpędzony program szczepień. Mamy dziś prawdziwą szansę zwalczyć pandemię, ale wszyscy musimy chcieć się zaszczepić – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Trzecia fala wprawdzie słabnie, ale cały czas musimy zachować ogromną czujność – mówił szef rządu, który w piątek wizytował Narodowy Punkt Szczepień w Gdańsku. – Ona słabnie też przede wszystkim dzięki temu, że mamy coraz bardziej rozpędzony program szczepień – podkreślał.

Morawiecki stwierdził, że program szczepień dociera do coraz większej liczby osób. – Przed chwilą miałem przyjemność porozmawiać z kadrą, która zarządza tym jednym z największych w Polsce punktów szczepień, który tutaj jest utworzony i padły takie słowa, że dzięki szczepieniom sytuacja jest zupełnie odmienna od tego, jak było wcześniej, że to niebo a ziemia, że mamy dzisiaj prawdziwą szansę w końcu zwalczyć pandemię, ale musimy rzeczywiście wszyscy chcieć się zaszczepić i przystąpić do tego programu według jego aktualnej organizacji – powiedział.

– Przekraczamy liczbę 7 tysięcy punktów szczepień. 7 tysięcy punktów szczepień w całej Polsce, w tym punkty szczepień powszechnych – takie, które w sposób jak najbardziej przyjazny dla ludzi, jak najbliżej miejsca zamieszkania, będą mogły być dostępne dla wszystkich – poinformował premier. (PAP)

Grzegorz Bruszewski
Print Friendly, PDF & Email