Premier: Przyspieszamy otwarcie kin, filharmonii i teatrów o 8 dni

Premier: Przyspieszamy otwarcie kin, filharmonii i teatrów o 8 dni
Fot. Pixabay

Zdecydowaliśmy się na przyspieszenie otwarcia kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o osiem dni – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Wznowią one swoją działalność 21 maja. Podkreślił, że będą musiały działać w reżimie sanitarnym.

W środę w instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie premier Morawiecki poinformował, że wspólnie z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim i Radą Medyczną postanowił dokonać pewnych modyfikacji związanych z planem wprowadzania łagodniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19.

– Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień – a dokładnie o osiem dni – na 21 maja, tak, żeby w reżimie sanitarnym, co warto podkreślać non stop, można było wcześniej te działy życia społecznego, społeczno-gospodarczego już uruchamiać – poinformował Morawiecki.

Dodał, że branża sportowa – kluby fitness i baseny będą mogły zacząć działać od 28 maja, czyli o jeden dzień wcześniej, niż do tej pory zakładano.

Pierwotnie planowano umożliwienie działania kin i instytucji kultury oraz obiektów sportowych od 29 maja. (PAP)

Szymon Zdziebłowski
Print Friendly, PDF & Email