Premier: Nie ryzykujmy, nie igrajmy z ogniem i zaszczepmy się przeciw COVID-19

Premier: Nie ryzykujmy, nie igrajmy z ogniem i zaszczepmy się przeciw COVID-19
Fot. Pixabay

Moi drodzy chrońcie swoje babcie, swoich dziadków, swoich ojców i mamy, ponieważ to jest śmiertelna choroba, okropna pandemia, która dotknęła cały świat. Nie ryzykujmy, nie igrajmy z ogniem i zaszczepmy się przeciw COVID-19 apelował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier pytany był w poniedziałek na konferencji prasowej w Stężycy (woj. lubelskie), jakiej frekwencji spodziewa się, jeśli chodzi o zapisy 16- i 17-latków na szczepienie przeciw COVID-19 oraz co powiedziałby, tym osobom, które nie chcą się zaszczepić.

– Mamy mądrych młodych ludzi i wierzę, że bardzo wielu z naszych 16- i 17-latków będzie chciało się zaszczepić – odpowiedział szef rządu.

– Moi drodzy chrońcie swoje babcie, swoich dziadków, swoich ojców i mamy, ponieważ to jest śmiertelna choroba, fatalna epidemia, okropna pandemia, która dotknęła cały świat. Miliony zgonów na całym świecie i u nas w Polsce wiele rodzin dotknęła tragedia – powiedział premier.

– Nie ryzykujmy, nie igrajmy z ogniem, rzeczywiście zaszczepmy się, ponieważ każdy może być nawet nieświadomym, bezobjawowym nosicielem tego okropnego wirusa – dodał.

– Zachęcam wszystkich państwa bardzo serdecznie, naszą młodzież także i liczę na to, że ten odzew będzie szeroki, oby jak najszerszy – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Dziś ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 16 i 17 lat. Przed samym szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz, którzy można pobrać ze strony gov.pl lub uzupełnić go na miejscu, w punkcie szczepień. Niezbędna jest też zgoda opiekuna prawnego na szczepienie. (PAP)

Edyta Roś, Rafał Białkowski
Print Friendly, PDF & Email