Premier: Najbliższe Święta Wielkanocne spędźmy odpowiedzialnie, w ograniczonym gronie rodzinnym

Premier: Najbliższe Święta Wielkanocne spędźmy odpowiedzialnie, w ograniczonym gronie rodzinnym
Fot. Pixabay

Najbliższe Święta Wielkanocne spędźmy odpowiedzialnie, w ograniczonym gronie rodzinnym. Dzięki Narodowemu Programowi Szczepień przeciw COVID-19 mamy dużą szansę, że będą to ostatnie takie święta – ocenił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku zaapelował, abyśmy zbliżające się święta spędzili „odpowiedzialnie, w ograniczonym gronie rodzinnym”.

– Nadchodzący czas symbolizuje zwycięstwo nad śmiercią i nadzieję – a taką nadzieję dają też szczepionki. Dzięki Narodowemu Programowi Szczepień przeciw COVID-19 mamy dużą szansę, że będą to ostatnie takie święta – napisał premier.

Szef KPRM oraz pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zapowiedział wcześniej we wtorek, że w okolicach godz. 15:00 odbędzie się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i wówczas zostanie przedstawiony nowy harmonogram szczepień oraz zmiany, które zostają wprowadzone do Narodowego Programu Szczepień.

– Będziemy z panem premierem prezentować te zmiany, które spowodują, że system będzie prostszy, bardziej elastyczny, a w konsekwencji będzie można szczepić więcej osób i te szczepienia będą wykonywane szybciej. To wszystko jest konsekwencją tego, że od II kwartału do Polski będzie przyjeżdżało – przynajmniej zgodnie z deklaracjami producentów – o wiele więcej szczepionek – dodał.

Jak wskazał, jeśli w I kwartale do Polski dotarło nieco ponad 6 mln szczepionek, to – jak mówił – tylko w kwietniu trafi do nas blisko 7 mln. – To kilkakrotne przyspieszenie i również do tego przyspieszenia musimy dostosować nasz system logistyki i organizacji szczepień – zaznaczył. (PAP)

Rafał Białkowski
Print Friendly, PDF & Email