Premier: Musimy przerwać łańcuch zakażeń

Premier: Musimy przerwać łańcuch zakażeń
Fot. Adam Guz / KPRM

Mateusz Morawiecki poinformował dziś na Stadionie Narodowym, że do zbudowanego tam tymczasowego szpitala trafi dziś pierwszy chory na COVID-19. Premier po raz kolejny zaapelował o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.

– Przeznaczyliśmy wszystkie siły i środki, żeby zwiększać bazę szpitalną i łóżkową. Nigdy w historii ostatnich lat tak wiele osób nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu – lekarzom i pracownikom służby zdrowia – mówił na PGE Narodowym szef rządu.

Premier podziękował wszystkim medykom i zaapelował, by ograniczać mobilność i kontakty z innymi osobami. Ostrzegł, że istnieje ryzyko narodowej kwarantanny.

– Przed nami ostatni krok, który wdrożymy jeśli będzie trzeba za 7 do 14 dni, ale to wszystko zależy od tego, jak będziemy się trzymać zasad epidemii. Przestrzegajmy zasad DDMA+W – mówił Morawiecki.

– Każdy, kto chroni swoje życie chroni, też życie innych. Musimy przerwać ten łańcuch zakażeń i zwiększyć bazę łóżek, żeby móc leczyć tych, którzy zachorują na COVID-19. Dzisiaj do tego szpitala tymczasowego trafi pierwszy pacjent – poinformował premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył też, że jeszcze przed dłuższy czas będziemy musieli żyć w reżimie sanitarnym i zaapelował do wszystkich o współpracę i zaangażowanie w walce z epidemią.

Print Friendly, PDF & Email