Premier apeluje o odpowiedzialność i przestrzeganie zasad sanitarnych

Premier apeluje o odpowiedzialność i przestrzeganie zasad sanitarnych
Fot. Pixabay

Nasi lekarze wykonują wspaniałą pracę, a tempo szczepień rośnie, jednak bardzo wiele zależy od nas samych, dlatego jeszcze raz proszę o odpowiedzialność – oświadczył premier Mateusz Morawiecki, apelując jednocześnie o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Szef rządu we wpisie na Facebooku wskazał, że w związku z sytuacją epidemiczną aktualne obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia.

– Nasi lekarze wykonują wspaniałą pracę, a tempo szczepień rośnie. Jednak bardzo wiele zależy od nas samych, dlatego jeszcze raz proszę o odpowiedzialność. Pomóżmy naszej służbie zdrowia i przestrzegajmy tych prostych zasad: zachowajmy dystans, nośmy maseczki, ograniczmy kontakty społeczne do minimum – napisał premier.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że do 18 kwietnia zostają przedłużone obowiązujące obostrzenia. Zamknięte pozostają m.in. sklepy w galeriach handlowych, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola, a uczniowie uczą się zdalnie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że w Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 954 chorych – najwięcej od początku pandemii. (PAP)

Rafał Białkowski

Print Friendly, PDF & Email